Zavrieť

Porady

rozdiel v DPH

vyúčtovacia faktúra za elektrinu:základ preddavky 673,32 dph preddavky 134,68
základ dodanie 547,37 dph dodanie 109,47
rozdiel-dobropis -125,95 -25,21
pri nahodení základu a dph dobropisu ma program upozorní na nesprávne vypočítanú dph. Ako to mám zadať v Alfe plus, abyto bolo správne. Doteraz som účtovala v Alfe a bolo to v pohode
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    Neviem ti poradiť ako to zaúčtovať priamo v Alfe / ja účtujem v Pohode/ ale v princípe je to jedno. Musíš zaúčtovať faktúru dodávateľa tak ako je uvedená aj keď tvoj program s tým nesúhlasí. Bežne robím úpravu priamo na položke základu alebo na položke DPH ručnú úpravu. Pohoda dá hlášku či má prepočítať doklad atď ja v tomto prípade zadám, že nie . Asi som ti veľmi neporadila ale vyskúšaj všetky možnosti svojho programu
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    milkami tak som to urobila, len neviem, či v KV neukáže chybu pri odosielaní
    vodniksro myslím si, že skôr ti vyhodí hlášku typu - logická chyba, ktorá nebráni k zaslaniu KV
    nika.sum aj mne sa to stava - v DP DPH a v KV hlasi len logicku chybu a to sa da v pohode odoslat....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.