Zavrieť

Porady

Spojenie 2 routerov.

Dobrý deň.
Mám 2 routre:
1. Tenda W316R
2. TP-LINK TL-WR740N
Ten TP-Link mám napojený na internet a chcel by som vedieť, či by som mohol ten druhý (t.j. Tendu) použiť ako repeater (na zosilnenie). Chcel by som ho dať na druhú stranu domu a chcel by som vedieť či by sa to dalo. A ak hej, tak či by sa to už dalo riešiť cez Wi-Fi alebo treba ťahať LAN kábel.
Dopredu ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    dalo.
    pozri tu http://www.tp-link.us/article/?faqid=227 Oba routre musia podporovat WDS.
    Alebo mozes urobit riesenie, ked do LAN portu TP-link (wifi 1) pripojis WAN port Tenda (wifi 2). Tenda bude nastavena na DHCP. Tak budes mat v dome dve wifi siete a pripajat sa podla potreby, podla toho kde sa budes nachadzat.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Robi684 Pri tom WDS pôjdu naraz oba routre, t.j. môže byť niekto pripojený na TP-linku a naraz aj na Tende?
    A ešte neviem čo znamená:
    SSID(to be bridged): xxxxxxxx
    BSSID(to be bridged):xxxxxxxx
    misoft SSID = identifikátor každej WiFi siete. Prístupový bod (AP) vysiela pravidelne identifikátor v tzv. majákovom rámci (beacon frame) a klienti si tak môžu ľahko vybrať sieť na pripojenie. Niečo ako "volací znak" routera.
    BSSID = Basic Service Set Identifier. Jedinečná adresa, ktorá identifikuje prístupový bod / router, ktorý vytvorí bezdrôtovú sieť.
    taiko Nie jeden sietovy interface (jeden PC) sa moze napojit v jednom momente iba k jednemu router-u.
    command Ak bude mat dve wifi karty preco by nemohol?
    taiko @command. este raz. Jeden sietovy interface (ethernet/wifi/etc) som moze v jednom momente napijit iba k jednemu router-u. Wifi karta/dongle/pcmcia/whatever = 1 sietovy interface, ci? Ale asi ta zmiatol ten (jeden PC).
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.