Zavrieť

Porady

Zákony

Anketa: Súhlasite, aby sme si tu na porade začali postupne vysvetlovať parag.k daným zákonom?

Počet hlasujúcich
34. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • súhlasim

    34 100.00%
  • nesúhlasím

    0 0%
Ahojte všetci poraďáci, dlho som premýšlala nad týmto nápadom , ktorý teraz uvediem. Keďže sa blíži koniec daňových priznaní nemôhli by sme sa všetci tu na porade začať deliť o svoje vedomosti, prebrali by sme všetky parag. v zákone o dani z príjmov a v zákone o dph. Myslím, že spoločnými silami by sme začali viacej chápať účtovníctvu a viac by sme sa zdokonalili.

Aký máte na to názor? Skúsenejší poraďáci by pomáhali slabší no a ved aj ty slabší niekedy vedia to čo možno nevedia skúsenejší. Viac hláv, viac kapusty. Čo vy na to? Budem rada , ak sa tiež niekto k tomu vyjadrí bud pozitívne alebo negatívne. Takže sa ozývajte.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

domacnost
Ahojte všetci poraďáci, dlho som premýšlala nad týmto nápadom , ktorý teraz uvediem. Keďže sa blíži koniec daňových priznaní nemôhli by sme sa všetci tu na porade začať deliť o svoje vedomosti, prebrali by sme všetky parag. v zákone o dani z príjmov a v zákone o dph. Myslím, že spoločnými silami by sme začali viacej chápať účtovníctvu a viac by sme sa zdokonalili.

Aký máte na to názor? Skúsenejší poraďáci by pomáhali slabší no a ved aj ty slabší niekedy vedia to čo možno nevedia skúsenejší. Viac hláv, viac kapusty. Čo vy na to? Budem rada , ak sa tiež niekto k tomu vyjadrí bud pozitívne alebo negatívne. Takže sa ozývajte.
ALe veď to tu celý čas robíme.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

No robíme, ale myslela som, že by sme si prešli všetky odstavce k paragrafom a každú vetu si laicky vysvetliť.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dievčatá máte pravdu , celý čas tu pomáhame , ale ona možno myslí trochu inú pomoc. Často sa tu zacituje zákon , ale mnohí tomu aj tak nerozumejú. Neviem či jej nejde o takéto vysvetlenia zákonov.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DanielaSĽ
Dievčatá máte pravdu , celý čas tu pomáhame , ale ona možno myslí trochu inú pomoc. Často sa tu zacituje zákon , ale mnohí tomu aj tak nerozumejú. Neviem či jej nejde o takéto vysvetlenia zákonov.
Asi áno, ale to by bolo dlhé vysvetľovanie, nestíhal by komputer.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No ja by som bola za. Aj keď by sa postupovalo pomaly. Výsledok by za to stál.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Dievčatá, ale stálo by to za to. Je tu strašne veľa ľudí, ktorý sú na porade , ako tak ovládajú účtovníctvo, ale nie zákony a myslím, že teraz nebude veľa práce na porade, z dôvodu už je pomaly po daňových priznaniach. Tak by sa to aj dalo.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

domacnost
Dievčatá, ale stálo by to za to. Je tu strašne veľa ľudí, ktorý sú na porade , ako tak ovládajú účtovníctvo, ale nie zákony a myslím, že teraz nebude veľa práce na porade, z dôvodu už je pomaly po daňových priznaniach. Tak by sa to aj dalo.
ALe aj tak, by to chcelo nejaký čas po tom všetkom pauzu.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

počkáme či budú súhlasiť aj ďalší a môžme začať hoci kedy, ako sa tu dohodneme. Dajte prosím vás aj ostatný vedieť...
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ja s tym suhlasim jednoznacne, zakony su napisane pekne, ale niekedy ich teda vazne neviem aplikovat v praxi
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Treba urobiť anketu...len to ja neviem.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Toto je super nápad, rada pomôžem niekomu a aj sa priučím, tiež nemôžem o sebe povedať, že ovládam všetko . Neni lepší pocit, ked niekomu pomôžem, poznám to, pretože ešte radšej som, ked niekto pomôže mne. Spolu to zvládneme, pripájam sa. Ľudia pripojte sa aj ostatný.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Anketu založím, len som chcela počuť názory. Vyjadrí sa k tomuto nápadu ešte niekto?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
domacnost
Anketu založím, len som chcela počuť názory. Vyjadrí sa k tomuto nápadu ešte niekto?

Ahojte , no ja by som bola tiež za!!!!! lebo tie zákony sú napísané v jazyku právnikov a laik tomu ťažko rozumie, čo vlastne to znamená a ako si to treba vysvetlovať.
ja som už raz písala o tom, že chcem aj ja vedieť čítať zákony a bolo mi povedané, že aby som čítala k tomu literu napr. dane a účtovníctvo , lebo že sú tam aj výklady zákonov aj príklady .

takže hor sa do toho!!!!:p :p
skvelý nápad
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja som zvedavá, či to nebude čítať len pár ľudí a ostatní etiketa-neetiketa rovno položia otázku najradšej s aspoň tromi podotázkami, aj keď sa to tu už rozoberalo a možno im odpoveď svieti pod nosom?
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Kukučka aj to sa môže stať, práve preto zisťujem kdo by mal záujem, treba sa vyjadriť aký máte všetci na to názor a či vy skúsenejší ste ochotný nám s výkladmi pomáhať. Dajte vedieť aj ostatní.
Naposledy upravil domacnost : 03.04.06 at 07:49
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

...............posúvam. Prosím a čo vy ostatní?
Naposledy upravil domacnost : 03.04.06 at 07:50
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Tak na začiatok by som sa venovala § 4 zákona o DPH - Registračná povinnosť. Podľa odseku 1 tohto ustanovenia: Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 1 500 000 Sk, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň.

Podľa môjho názoru je tu legislatívna chyba, pretože v zmysle tohto ustnovenia sa povinnosť registrácie vzťahuje len na ... obrat 1 500 000,- Sk... - je to uvedené ako presná suma. Podľa môjho názoru však bolo úmyslom zákonodarcu, aby sa tato povinnosť vzťahovala na obrat minimálne 1.500.000,- SK.

So zákonom o DPH robím minimálne, možno je za tým nejaký skrytý zmysel, ktorý mi unikol, ale ktovie?


dana
Naposledy upravil dana9 : 31.03.06 at 10:07
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Môžete začať hlasovať.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Už sa stalo.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Zatiaľ len deviati hlasovali? Myslela som,že budú mať záujem viacerí.
............posúvam
Naposledy upravil domacnost : 03.04.06 at 07:51
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať