Zavrieť

Porady

Zákony

Anketa: Súhlasite, aby sme si tu na porade začali postupne vysvetlovať parag.k daným zákonom?

Počet hlasujúcich
34. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • súhlasim

    34 100.00%
  • nesúhlasím

    0 0%
Ahojte všetci poraďáci, dlho som premýšlala nad týmto nápadom , ktorý teraz uvediem. Keďže sa blíži koniec daňových priznaní nemôhli by sme sa všetci tu na porade začať deliť o svoje vedomosti, prebrali by sme všetky parag. v zákone o dani z príjmov a v zákone o dph. Myslím, že spoločnými silami by sme začali viacej chápať účtovníctvu a viac by sme sa zdokonalili.

Aký máte na to názor? Skúsenejší poraďáci by pomáhali slabší no a ved aj ty slabší niekedy vedia to čo možno nevedia skúsenejší. Viac hláv, viac kapusty. Čo vy na to? Budem rada , ak sa tiež niekto k tomu vyjadrí bud pozitívne alebo negatívne. Takže sa ozývajte.
Usporiadat
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

Nečuduj sa, asi si chcú trochu oddýchnuť od PC. Počkaj deň-dva a ono sa to rohýbe
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
ja som tiež hlasovala za. Treba si trošku oddýchnuť a určite /aspoň tomu verím/ sa pridajú aj ďalší.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Nápad je to dobrý. Aj ja som nad ním rozmýšľal už dávnejšie. Aj mám v zálohe nejaké technické riešenie, ktoré by to mohlo riešiť.

Ide však o to, že viacerí by otvorili diskusiu napr. k jednému paragrafu, ktorá môže byť siaaahodlhá a niekto to na konci musí zhrnúť a vybrať tie "viac správne" názory. Ten niekto však musí byť dostatočný odborník aby to vedel dostatočne posúdiť.

Práve kvôli tomu som dospel k názoru, že bude lepšie pozvať sem odborníkov ktorý sa výkladu zákona venujú. Ako ste si všimli prvé lastovičky komentárov sú už tu. Čoskoro pribudne jeden veľký komentár k celému zákonu.

Ďalej sa mi z praktického hľadiska vidí lepšie robiť "vypracovné otázky", pretože tam sa najlepšie rieši konkrétny problém, ktorý v sebe aplikuje ustanovenia zákona. Už som s aktérmi, ktorí pracujú na týchto "vypracovaných otázkach" hovoril o tom, že by bolo neskôr dobré dať ku každému zákonu odkaz na praktické príklady a tým by sa dosiahol rovnaký efekt ako keby sa robil komentár a navyše by bol "praktický". Koniec koncov väčšina hľadá riešenie konkrétnych problémov, nie samotný komentár.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Richard
Nápad je to dobrý. Aj ja som nad ním rozmýšľal už dávnejšie. Aj mám v zálohe nejaké technické riešenie, ktoré by to mohlo riešiť.

Ide však o to, že viacerí by otvorili diskusiu napr. k jednému paragrafu, ktorá môže byť siaaahodlhá a niekto to na konci musí zhrnúť a vybrať tie "viac správne" názory. Ten niekto však musí byť dostatočný odborník aby to vedel dostatočne posúdiť.

Práve kvôli tomu som dospel k názoru, že bude lepšie pozvať sem odborníkov ktorý sa výkladu zákona venujú. Ako ste si všimli prvé lastovičky komentárov sú už tu. Čoskoro pribudne jeden veľký komentár k celému zákonu.

Ďalej sa mi z praktického hľadiska vidí lepšie robiť "vypracovné otázky", pretože tam sa najlepšie rieši konkrétny problém, ktorý v sebe aplikuje ustanovenia zákona. Už som s aktérmi, ktorí pracujú na týchto "vypracovaných otázkach" hovoril o tom, že by bolo neskôr dobré dať ku každému zákonu odkaz na praktické príklady a tým by sa dosiahol rovnaký efekt ako keby sa robil komentár a navyše by bol "praktický". Koniec koncov väčšina hľadá riešenie konkrétnych problémov, nie samotný komentár.
Richard, ďakujem že si prispel aj ty svojim nápadom. Mala som takú predstavu, že by sa preberali len § v zákonoch, pretože, ak porozumieme parag.tak budeme rozumieť aj príkladom. K jednému príkladu sa viaže aj 4 parag. Nie vždy sa dá vymyslieť taký príklad, ktorý bude obsahovať aj také parag., ktoré neboli ešte preberané. Súhlasím s tým, aby boli na porade určitý odborníci na zákony, ved bez nich by sme moc toho "nevypotili".
Moc by nám pomôhli. Teraz neviem , ako ďalej. Počkať na teba či niekoho zoženieš alebo to nechať tak? Teraz , ako?
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

domacnost
Moc by nám pomôhli. Teraz neviem , ako ďalej. Počkať na teba či niekoho zoženieš alebo to nechať tak? Teraz , ako?
Naozaj ich tu treba. Posúvam
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

dúfam, že ste nezabudli na túto tému, bola by to škoda, podľa mňa je to skvelý nápad
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Skvelý nápad. Teším sa na nové informácie!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

Richard

Ďalej sa mi z praktického hľadiska vidí lepšie robiť "vypracovné otázky", pretože tam sa najlepšie rieši konkrétny problém, ktorý v sebe aplikuje ustanovenia zákona. Už som s aktérmi, ktorí pracujú na týchto "vypracovaných otázkach" hovoril o tom, že by bolo neskôr dobré dať ku každému zákonu odkaz na praktické príklady a tým by sa dosiahol rovnaký efekt ako keby sa robil komentár a navyše by bol "praktický". Koniec koncov väčšina hľadá riešenie konkrétnych problémov, nie samotný komentár.
Richard, prosím ťa bude sa teda niekto zaoberať týmito našimi požiadavkami?
Môžeš dať info, čo a ako , kedy ,a či sa bude niekedy nejaký odborník zaoberať s týmto nápadom v budúcnosti ? Daj aspoň pookrajovo vedieť, či čakať alebo nečakať a do kedy?
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

posúvam........
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať