Zavrieť

Porady

SZČO prenájom nehnuteľnosti

V r. 2012 bola pozastavená činnosť, daňovník prenajímal nehnuteľnosť na DIČ podľa §6/3. V roku 2013 činnosť obnovená, nadalej môže nehnuteľnosť prenajímať podľa §6/3 ak z podnikania nemá iné príjmy? Ak preradí nehnuteľnosť do majetku, už sú to príjmy zo živnosti? Ďakujem
4 komentárov     zbaliť
tictac7 bola obnovená živnosť alebo len prenájom?
kira ja práve neviem čo všetko má v živnosti, mal ju pozastavenú a to mu vypršalo, prenajímal nehnuteľnosť len na základe DIČ. neviem či nadalej môže prenajímať ako FO aj ked sa mu obnovila živnosť.Môže sa rozhodnúť?
kira práve som pozrela do živ.registra a má tam aj prenájom nehnuteľnosti. Nemôže nadalej prenajímať ako FO?
kira prosím vás,poradíte? aby som to ešte upresnila. szčo pozastavil činnosť na 10 rokov.medzitým prenajímal nehnuteľnosť na DIČ-nie živnosť.Prešvihol termín a živnosť mu automatiky obnovili.V r.2013 už živnosť obnovená v živnosti má aj prenájom. V r. 2013 si zaradí nehnuteľnosť do majetku, ale chce to zas na DIČ, pretože v r. 2014 živnosť znova pozastavil. Ako s ťým zaradeným majetkom ? Toto práve neviem či tú nehnuteľnosť si mohol zaradiť do majetku ako FO prenajímajúca nehnuteľnosť, alebo-čoho sa obávam , je už z podnikania. ak mi budete vedieť poradiť, vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    SZČO prenájom nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.