Zavrieť

Porady

Zamestnanecká prémia a počet odpracovaných mesiacov?

Chcela by som poprosiť o radu. Pri nároku na zamestnaneckú prémiu sa posudzujú okrem iného:
odpracované mesiace (min. 6), zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti v úhrnnej výške aspoň 6-násobku minimálnej mzdy - za rok 2013 teda najmenej 6 x 337,70 = 2026,20 €.
Pokiaľ zamestnanec za 8 mesiacov mal základ dane 3629 EUR (UP + zamestnanie) už sa neskúma že ten príjem je za 8 mesiacov? (mesačne zarobil viac ako minimálnu mzdu)
Ďakujem za odpoveď
10eva Dobrý chcela by som sa opytať prijem zo zavislej činnosti 3 526,56 odvody

472,28 základ dane je 3054,28 zražkova daň podla § 35 je 44,52 eur má narok na zamestnanecku premiu?
10eva ešte by som chceka dodať že bola z toho 2 mesiace PN odpracovala 10 mesiacov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    čo znamená UP + zamestnanie ? .. príjem sa skúma za rok, ak mal príjem za 8 mesiacov, ZP prináleží za 8 mesiacov
    ADA UP znamená že bol na úrade práce a potom sa zamestnal. Spolu 12 mesiacov - rozdelený na 8 pracovných a 4 na úrade práce.
    ewita888 ok, lebo si to napísala tak, akokeby si podporu zrátala do príjmov.. tak potom platí, čo som ti napísala

    Zamestnanecká prémia a počet odpracovaných mesiacov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.