Zavrieť

Porady

Výdavky pri prenájme nezaradená v OM, čo áno, čo nie

Rád by som sa opýtal, čo môžem a čo nemôžem si dať do výdavkov pri prenájme nehnuteľnosti nezaradená v obchodnom majetku. Prečítal som mnoho článkov, porád, ale i napriek tomu mám ešte nejasnosti: viem, že do výdavkov si môžem dať poplatky za energie (voda, elektrina, plyn, osvetlenie spol. priestorov, odmena domovníka a pod.), môžem si dať do výdavkov i: 1. poplatky RTVS, 2. poplatok za fond opráv správcovskej spoločnosti, 3. montáž, demontáž kuchynskej linky, 4. kúpa stolu, stoličiek, záclon a pod. - v nájomnej zmluve mám písané, že prenajímam byt s príslušenstvom, kde tieto veci nie sú, 5. nákup farby na omaľovanie stropu, stien, 6. nájomníci mi platia nájom cez e-banking a taktiež ja platím služby, poplatky cez e-banking (voda, elektrina), aký doklad k daňovému priznaniu predložím, stačí vytlačiť platbu z internetbankingu, či aký doklad? Ďakujem za odpovede na konkrétne body otázok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    - k poslednému bodu otázky:
    Podľa par. 2 písm.i zákona o dani z príjmov je daňovým výdavkom výdavok preukazateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka.
    Zákon o dani z príjmov nestanovuje aké doklady má daňovník v prípade daňovej kontroly pri príjmoch z prenájmu predložiť za účelom preukázania daňových výdavkov, musí byť však splnená podmienka zaplatenia uvedeného výdavku v súvislosti s dosiahnutými príjmami. Môžu to byť doklady SIPO, rozpis platieb, zúčtovanie platieb a aj výpisy z účtu.

    - toto som citovala z odpovede, ktorú mi poslali z fin. správy
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sylvatic Ďakujem, akurát, že ten článok je v piano službe, čo nechcem využívať, tak sa k nemu asi nedostanem..
    Mila123 ja nemám piano, a dokážem článok prečítať.....
    pošlem ti ho SS?
    ivustek mila123 môžem poprosiť poslať článok aj mne, ďakujem.
    Kvaka Ja ho už tiež neviem otvoriť, že už mám 7 článkov prečítaných tento mesiac, takže zablokovalo ma to. A to som ho mala na lište ako záložku od februára . Asi som ho často otvárala.
    sylvatic ak by sa dalim bol by som vďačný
      zbaliť

    Výdavky pri prenájme nezaradená v OM, čo áno, čo nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.