Zavrieť

Porady

prevod na pokladňu

Poprosím o radu - názory. Pracuje v zahraničí, denne chodí na nákupy, varia si. Platby kartou mu účtujem ako výdavok neovplyvňujúci základ dane. Do výdavkov mu dávam diety povedzme 10tis.€ ročne. Musím mu prevádzať peniaze na pokladňu čo má výbery v hotovosti? A ak aj ich tam zaúčtujem nepokryje mi to sumu diet nakoľko vlastne nákupy nie sú vo výdavkoch. Neviem či som sa vyjadrila dosť jasne :-)
5 komentárov     zbaliť
avalik kto pracuje v zahranici? kto si vari? cela rodina? ak je to szco, kde ma miesto pravidelneho vykonu cinnosti na SK alebo v zahranici?
Tajuška szčo pracuje v zahraničí a varí si on sám alebo reštika podľa možností. Miesto pravidelného výkonu? Na Ž liste miesto podnikania adresa SK pracuje na základe zmluvy ....
Mila123 si si istá, že szčo je na služobnej ceste v zahraničí?
neuviedla si miesto jeho pravidelného výkonu práce ?
v ŽL má uvedené zahraničie? alebo?
avalik a cely rok ma len jedineho obch. partnera v zahranici alebo fakturuje aj inym na SK?
Tajuška v roku 2013 to bol len jeden obch. partner a je to slovenská firma
aký je v tom rozdiel či jedna firma alebo tri?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.