Zavrieť

Porady

Poradte :zelena voda v jazierku

Mam v zahradke male jazierko (asi 80 l) s este mensim vodopadikom a v ked nemrzne mam tam aj rybicky / zavojnatky/. Minuly rok som vsak s nim mala jeden obrovsky problem. Voda vzdy ani nie za dva tyzdne uplne zmenila farbu na prisernu tmavozelenu. Ani ryby v nej nebolo vidiet. Su to riasy ? Ak ano co s tym. Nechce sa mi aj tento rok neustale menit vodu. A keby to boli riasy neozeleneli by skor kamene ako voda ? Vopred dakujem za radu.
Naposledy upravil AnnaShirley : 03.04.06 at 07:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monte je offline (nepripojený) monte

    monte
    Ak je jazierko malé a je tam viac rybičiek, tie produkujú odpad a spolu so svetlom je to ideálne na tvorbu rias. Existujú aj chemické prípravky na úpravy vody alebo biologicky znížiť počet rybičiek, a nasadiť viac vodných slimákov, ktoré riasy požierajú a samozrejme pravidelné mechanické čistenie.

    asta je offline (nepripojený) asta

    asta
    mame tiež malé jazierko, asi 2 dvestolitrové sudy. Tiež zelenie. Manžel kúpil rybičky, ktoré požierajú riasy a asi boli choré, lebo nám potom všetky vymreli. Bol z toho taký smutný, tak som mu zohnala 12 maličkých koi kapríkov, lebo skúsení mi poradili, že radšej zohnať viac pre prípadné straty ako dokupovať. Potom tam tiež robil fontánku, z fontánky vodopádik a nakoniec mu poradil jeden pán, že musí vyvážiť nejaké dva druhy baktérii v jazierku a vtedy mu nebude zelenieť. Tie jedni sa tvoria samé a druhé treba dodať. A tiež, že nie je dobré keď je na úslní malé jazierko, ale trávy sadiť tak aby trošku to slniečko clonili.

    AnnaShirley je offline (nepripojený) AnnaShirley

    AnnaShirley
    Dakujem! Naozaj mam jazierko dost na slnku. Aj ked je pod tujou, doobeda tam svieti. Ake bakterie ste mysleli a kde sa daju zohnat ? A vodnym slimakom nevadi, ze voda nema ohrievanie ? Rybiciek tam nemam vela - iba 4 zavojnatky.

    Inuška je offline (nepripojený) Inuška

    Inuška
    Mne bolo povedane, ze cim viac budem menit vodu, tym horsie. S novou vodou totiz riasy dostavaju nove ziviny a okrem toho tym narusas biotop v jazierku. Ja tam tak 2-3 do roka pridam chemiu od JBL /myslim ze sa vola Algesin/ - ale tychto pripravkov je kopec aj od inych firiem a da sa. Trochu zelenkava voda bude vzdy /pretoze aj ja mam jazierko na slnku/, ale aspon nie je mutna.

    Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

    Chvojkova
    Ja mám tiež jazierka, ale s vodou je stále problém. Určite nepomáha vymieňanie vody. Ja som si zadovážila prietokový filter a UV lampu.Pomohlo to a tak isto vodné rastliny.

    AnnaShirley je offline (nepripojený) AnnaShirley

    AnnaShirley
    Prietokovy ohrievac a UV lampa ? O tom som uz pocula. V akych cenovych relaciach sa tieto pomocky pohybuju ?

    nero276 je offline (nepripojený) nero276

    nero276
    Prosim poradte. Mam jazierko o rozlohe vodnej hladiny 8m2,max hlbkou 30cm s fontánou s bio filtrom a podvodnym svetlom. Vytvara sa mi vsak velke mnozstvo rias. V jazierku nieje okrem kamenov a spominanej techniky nic. Poradte mi prosim ako sa rias zbavit...najlepsie prirodzenou cestou...teda biologicky. Ak existuju nejake rastliny,ktore im zamedzuju v sireni,alebo zivocichy. dakujem za odpoved...

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Aj my mávame v jazierkach(máme ich 6, viď http://www.porada.sk/showpost.php?p=454391&postcount=12 , každé má cca 12-18m2) riasy. Nečistíme ich za každú cenu, len zbierame z vodnej hladiny. Ak nastane rovnováha, vyčistia sa aj samé. Pozri aj:

    http://www.zahrada.cz/forum/zahradni...ca-30-m3-0549/


    shoko je offline (nepripojený) shoko

    shoko
    V jazierku mozete mat dva druhy rias.Prvy druh je taka vlaknita,tu pomoze asi len chemia a druhy druh sa prejavuje zelenou vodou- tu bud UV lampu+cerpadielko alebo kazdy rok chemia a chemia.

    E-Marián je offline (nepripojený) E-Marián

    E-Marián
    No, riasy sa obyčajne vytvárajú tam kde majú s čoho rásť.


    JAZIERKA (Aqua CB)

    Zloženie a použitie: je zmesou mikrobiologických kultúr a enzýmov určených do záhradných jazierok na biologické čistenie vody. Mikroorganizmy obsiahnuté v prípravku pomáhajú rozkladať a redukovať objem organických usadenín na dne jazierka. Prejasňujú vodu, preventívne pôsobia proti tvorbe riasy tým, že spoločne s rastlinkami odoberajú živiny z vody a riasa nemá následne z čoho rásť. Pomáhajú obnoviť a udržiavať rovnováhu vodného ekosystému. Prípravok nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre človeka, rastliny ani zvieratá.

    Naposledy upravil arizona : 06.10.10 at 09:53 Dôvod: zmazanie REKLAMY

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.