Zavrieť

Porady

Oneskorená došlá faktúra za január,,,aký dátum dodania dať do KV?

Už tu bolo niečo spomínané,,,ale pre istotu,,,ak niekto používa softvér od Sunsoftu- Oasis pri nahrávaní fa je 5 dátumov.Mám došlú fa,ktorá prišla po 25.2 kde dátum dodania, vystavenia a splatnosti je 31.01.2014. Teraz však neviem ako presne určiť dátumy, viť príloha:


Účt. plnenie - zrejme dát. kedy skutočne dojde (napr. 26.2)
Daňové plnenie (povinnosť)(dátum plnenia dodávateľa) - tu však neviem,,,či 26.2. ale ako som sa dočítala v manuáloch 31.1. - ako uvádza dodávateľ na fa???
Dát. vyst. a splatnosti - normálne z fa
a Dát. príchodu - to bude tiež zrejme toho 26.2.

Ďakujem pekne za radu
dosle fa.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

    Darma111
    Ja nemám program Oasis, ale viem, že na kontrolnom výkaze má byť dátum dodania, taký aký je uvedený na faktúre.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miska31 Mám podobný problém. FA s dátumom dodania 31.1. DPH odpočítam vo februári? aj do KV pôjde do februárového, ale v kv napíšem dátum dodania 31.1.?? Ďakujem.
    Darma111 áno
    eny87 Ja už fakt neviem,,,neplatí toto len pri došlých fa zo zahraničia?...Troch účtovníčok som sa pýtala,,,a oni že by to dali s dátumom skutočného príchodu napr. 26.2. Ako vám to ťahajú Soft-y. Zadáte dátum zdaniteľ. plnenia iný ako dátum príchodu??....či si to len ručne napíšem ked budem posielať výkaz cez fin.riad. Vďaka
    Žanet Darma111 má pravdu. Pre uplatnenie DPH zadáš dátum doručenia faktúry , keďže si ju nemala k dispozícii a neuplatnila si ju v 01/2014 ale pre potreby KV zadáš dátum uvedený na faktúre t.j. 31.1.2014 to je pre potreby krížovej kontroly daňového úradu.
    Darma111 Ja to mám overené z DÚ, dátum dodania na KV je podľa faktúry. Inak ja som musela volať od firmy od ktorej máme program, lebo mi to stále zle ťahalo do KV.
      zbaliť

    Oneskorená došlá faktúra za január,,,aký dátum dodania dať do KV?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.