Zavrieť

Porady

Čo hrozí páchateľovi?

Dobrý deň, mám na Vás pár otázok. Dňa 16.3. 2014 mi bola spôsobená škoda na motor.vozidle- poškodené 4 ks pneumatík. prepichnutím. Vec bola ohlásená príslušnému policajnému orgánu. Škoda bola vyčíslená na cca 300 eur. Ako bude táto vec vedená? Následne sa páchateľ sám bol priznať na príslušnom PZ čo spravil. Dôvod vykonania tohto činu uviedol: problémy vo vzťahu s partnerkou, s ktorou bol 10 rokov.To že investoval nemalú finančnú čiastku do jej bytu,rozčúlenie, žiarlivost, psychicky pád na dno z rozpadu vzťahu po 10 rokoch. Ja ako navrhovateľ i páchateľ máme záujem o mimopolicajné vyyrovnanie škody. Páchateľ celý život viedol usporiadane, pracoval od svojich 18 rokov. Nikdy nebol vyšetrovaný za žiadny trestný čin, alebo priestupok Pred policajtom prejavil veľkú lútosť nad spáchaným činom a prislúbil, že škodu je ochotný uhradIť v plnej výške. Mám záujem mu pomôcť a čo najmenej uškodiť. Ako mám postupovať? Čo mu hrozí? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Škoda vyššia ako 266€ - polícia sa už tým musí zaoberať. Pokiaľ budeš prizvaný k výsluchu, doplneniu, ujasneniu pred prokurátora, navrhni mimosúdne vyrovnanie. Ale dotyčný už bude mať vrúbok.....

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ty už s tým neurobíš nič. JE to buď priestupok alebo trestný čin. Je len na vyšetrovateľovi a prokurátorovi, čo s tým urobia. Ak vznesú obvinenie, pôjde to na súd, kde poľahčujúcou okolnosťou môže byť ľútosť a ochota nahradiť škodu. Môže to skončiť oslobodením.

    Čo hrozí páchateľovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.