Zavrieť

Porady

Môžem marodovať na Slovensku keď mám prechodný pobyt v ČR?

Ahojte,
moja známa sa obrátila na mňa že by som jej pomohol v tejto situácii.
Trvalý pobyt má tu na SR, prechodný v ČR. V apríli má operáciu a potom bude maródovať. Otázka: Môže mať vystavenú maródku v ČR, ale byť tu na SR? V ČR totiž aj končí pracovný pomer. Čo má pre to urobiť?
Ďalej by som chcel vedieť, ak by maródovala 1rok, mohla by požiadať o invalidný dôchodok (prácu obmedzujúce diagnózy) a zároveň poberať maródku?
Vopred vám všetkým ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak má vystavenú DPN v ČR - treba riešiť, podľa ich predpisov - ale predpokladám, že to majú obdobne - musí dodržiavať liečebný režim. U nás sa do tlačiva uvádza adresa, kde sa bude zdržiavať (nemusí byť rovnaká, ako je trvalý pobyt) . Takže, keď lekárke povie - že kde sa bude zdržiavať (doma), nemal by byť problém. . Len si to aj treba overiť (či je to naozaj tak v ČR?)
    Kôli žiadosti o ID netreba byť vždy DPN 1 rok - záleží od DG ... dôležitejšie je ustálenie zdravotného stavu (ten rok je zaužívaný preto, lebo platená DPN je u nás 364 dní)
    MarekPP2 Dakujem Katy za rychlu odpoved. To co si pisala, plati aj ked si plati poistne v CR?

    Môžem marodovať na Slovensku keď mám prechodný pobyt v ČR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.