Zavrieť

Porady

príspevky poľovníckeho združenia

Dobrý večer, vedel by mi prosím niekto poradiť, či príspevky na chod poľovníckeho združenia uvedené v jeho stanovách sú zdaniteľným príjmom? Poľovnícke združenie okrem týchto príspevkov nemá žiadne iné príjmy a z týchto príspevkov sú hradené všetky náklady súvisiace s chodom združenia (nájomné za revír, kylonógia,..atd.). Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ak sú príspevky vyberané na chod združenia, tak majú mať takú výšku, aby pokryli chod činnosti. Teda nie sú určené na vytvorenie zisku v ročnom finančnom pláne. Účtujú sa do nedaňových príjmov. Ak by aj mali vytvoriť malý prebytok nedaňového rozpočtu, tak nedávať do daňových príjmov. S tým si netreba robiť starosti. Ak by mal byť prebytok väčší, tak radšej vrátiť členom ako preplatok, než dávať do daňových príjmov.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    luciana1 prijem z predaja diviny je danovy alebo nedanovy prijem?
    a_je_to Rozhodujúce sú podľa mňa nákladové súvislosti. Ak je predpoklad, že doklad o nákupe diviny si niekto /hlavne výkupne a reštaurácie/ dá do daňových nákladov, tak taký príjem musí byť zdanený. Druhý aspekt sú náklady v združení na dosiahnutie príjmu. Na divinu, ktorá nejde do daňových príjmov treba vylúčiť zo základu dane pomernú časť všetkých priamych nákladov, aj časť réžie. Neviem, ako kto dáva .... Ale podľa mňa je nedaňový príjem divina na rozdelenie medzi členov združenia, ak sa krátia aj pomerné daňové náklady. Asi tak ... Odplatne poskytnutá divina je tiež kategória na posúdenie. Ak je to za krmivá, tak zdaniť, ak za náhradu škody na zemiakoch občanovi, tak by som nezdanil. Ale ... treba to vedieť dômyselne vyargumentovať prípadnej kontrole. Samé od seba sa niektoré prípady neobhája.
    luciana1 oni tu divinu odpredavaju hlavne svojim clenom a cast do restauracii a z tych penazi financuju vsetky cinnosti, ktore maju urcene v stanovach
    avalik luciana, otazky sa nezadavaju do komentarov ... citaj etiketu porady
      zbaliť
    misoft 20.03.14 16:07 odstránil(a) z Porady

    príspevky poľovníckeho združenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.