Zavrieť

Porady

Podpisy na DPFO

Dobrý deň, chcem si overiť, DPFO musí byť podpísané každým na všetkých 5 miestach, aj ak nemá preplatok alebo DB, aj ak nieje príloha vypísaná, aj ak nedáva 2% dane?Tak mi to vychádza z toho čo tu čítam. Potvrdí mi to niekto? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    všetci majú 4 podpisy:
    - podpíšu, či uplatňujú alebo neuplatňujú darovanie 2%
    - podpíšu, že sú všetky údaje správne
    - podpíšu prílohu 1 - aj keď nie sú žiadne údaje
    - podpíšu prílohu 2 - aj keď nie sú žiadne údaje

    Ten, kto žiada vrátenie preplatku na dani, resp. vyplatenie daňového bonusu, podíše aj tam - ostatní nie - nie je dôvod, pretože nič nežiadajú.

    Hlasovalo 10 pouzivatelov

    Užitočné (10)
    kn-alka, avalik, Topas, janka67, Žabinka, cacka, L-M, Difi, Numinoso, marions
    10
    marions Ďakujem veľmi pekne.
    Keď nezaškrtnem, tak darujem 2 percentá a teda aj vypočítam sumu, máme dať podpis. Pokiaľ nedarujem 2 percentá, krížik robím a vraj podpis nedávať, tak nám to prevzali aj na DÚ. Údajne, keď nedarujem a teda ani nepodpíšem, nedá sa to nijako dodatočne zneužiť, nemožno nič dopísať, keby náhodou niekoho napadlo krížiť zatrieť.
    Naposledy upravil Blanka Urbanová : 20.03.14 at 10:42
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tictac7 ...a to ktorá múdra teta povedala. Krížikom predsa označuješ, že neuplatňuješ postup bla, bla, bla a toto svoje vyhlásenie MÁŠ podpísať...
    Blanka Urbanová No, na DÚ v Prievidzi nám už takto tretí rok preberajú DP. A neviem to teraz tu na porade nájsť, ale už to tu niekto tiež písal, že keď je krížik a dáme podpis, krížik vedia zatrieť a ani o tom nevieme a 2 percenta darujeme. Preto podpísať len keď vypočítame sumu. Tak neviem...
    kn-alka ... aj na DÚ Dunajská Streda požadujú podpis pri krížiku, už mi jedno DP vrátili, kvôli tomu, že tam nie je podpis

    Mimochodom, na DÚ to funguje tak, že koľko ľudí - toľko chutí - musíš sa "podriadiť" svojmu DÚ

    Ja pre istotu dávam podpisovať všade, teda okrem žiadosti o preplatok, ak nežiada..... všade inde ide podpis, aj keď nevyplňujem tú stranu
    Blanka Urbanová Takže, vraj to bolo spresnené ešte v dokumente DRSR z marca 2011, kde sa písalo, ... uviesť svoj podpis len v prípade, že vyplňujete Vyhlásenie.... a poukazujete podiel...... Ani tety na DU nevedia, čo ich šéfovia upresňujú.
    kn-alka ... však som písala: koľko ľudí - toľko chutí - koľko tiet na DÚ - toľko názorov

    ja sa zasa kvôli jednému podpisu navyše nemienim 20 minút s nejakou tetkou hádať na podateľni
      zbaliť

    janako je offline (nepripojený) janako

    janako
    dnes som bola odovzdať zopár daňových priznaní, ak neuplatňujem 2%, podpis byť nemusí, pýtala som sa aj na podpis na prílohách, pani na DÚ v Trnave mi povedala, že ak nemajú náplň, podpisovať sa nemusia /odovzdať áno aj uviesť v DP ako príloha /
    maped áno Janka, máš pravdu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.