Zavrieť

Porady

duplicitna uhrada

potrebujem poradit v oblasti podvojneho uctovnictva. podarila sa mi duplicitna uhrada faktury cez e-banku. s dodavatelom mam dohodnute, ze peniaze mi vrati. ako to zauctovat?
uhradu 321/221 a potom vratenie penazi 221/321? prosim poradte co najskor. Dakujem Marianna kamaro3@azet.sk
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak je to teraz len aktuálna vec - tak to urob cez 421,
oprava 321-dodávatelia, máš to jednoduchšie. Tak ako si napísala.
Ale ak je to na koci roka, tak aktívne zostatky - preplatky treba dať na aktívny účet.
Naposledy upravil KEJKA : 31.03.06 at 08:46 Dôvod: preklep
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Lida
ak je to teraz len aktuálna vec - tak to urob cez 421, máš to jednoduchšie. Tak ako si napísala.
Ale ak je to na koci roka, tak aktívne zostatky - preplatky treba dať na aktívny účet.
421?..asi si Lidka myslela 321,však?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kamaro3
potrebujem poradit v oblasti podvojneho uctovnictva. podarila sa mi duplicitna uhrada faktury cez e-banku. s dodavatelom mam dohodnute, ze peniaze mi vrati. ako to zauctovat?
uhradu 321/221 a potom vratenie penazi 221/321? prosim poradte co najskor. Dakujem Marianna kamaro3@azet.sk
Presne takto.Mne to hodí ako akonto úhradu u dodávateľa, potom ak príde platba, vypárujem to akonto.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vdaka.... to bol preklep. Takéto preklepy vedia čitateľa dobre pomýliť. Ospravedlňujem sa.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Príjemný deň prajem všetkým, podarilo sa mi 2 krát uhradiť faktúru. Dodávateľ mi duplicitnú platbu vráti na účet. Ako naúčtovať mylnú platbu dodávateľovi? môže byť 378/221 ? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Valika
Príjemný deň prajem všetkým, podarilo sa mi 2 krát uhradiť faktúru. Dodávateľ mi duplicitnú platbu vráti na účet. Ako naúčtovať mylnú platbu dodávateľovi? môže byť 378/221 ? Ďakujem.
Duplicita 314/221, vrátenie platby 221/314.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
účet 378 to nemôže byť v žiadnom prípade? vdaka.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Valika
účet 378 to nemôže byť v žiadnom prípade? vdaka.
Je to dodávateľ, takže použiješ buď účet 321, alebo 314
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
314 sa mi veľmi nepozdáva nebola to poskytnutá záloha a čo tak 315 ? alebo ostať pri 321? vďaka.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Valika
314 sa mi veľmi nepozdáva nebola to poskytnutá záloha a čo tak 315 ? alebo ostať pri 321? vďaka.
AK nechceš 314,tak určite 321.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Tak som sa rozhodla naúčtujem na 321 ak je to zle opravte ma prosím.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Valika
Tak som sa rozhodla naúčtujem na 321 ak je to zle opravte ma prosím.
Nie, určite to nie je zlé.
0 0
severanka75 severanka75

severanka75 je offline (nepripojený) severanka75

Valika
314 sa mi veľmi nepozdáva nebola to poskytnutá záloha a čo tak 315 ? alebo ostať pri 321? vďaka.

ani mne sa 314 nepozdava vzhladom na to ze zalohy podliehaju DPH... takze by som to vobec na tento ucet neplietla.

mne ked sa to stalo pouzila som ucet 261 +analytika mylna platba
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

severanka75
ani mne sa 314 nepozdava vzhladom na to ze zalohy podliehaju DPH... takze by som to vobec na tento ucet neplietla.

mne ked sa to stalo pouzila som ucet 261 +analytika mylna platba
261 už vôbec nie, je to účet na finančné prevody.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja radšej použijem pri duplicitnej úhrade účet 314 aby sa zbytočne nekomplikovalo saldokonto.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

lenkak
Ja radšej použijem pri duplicitnej úhrade účet 314 aby sa zbytočne nekomplikovalo saldokonto.
Lenka, ale ... tam asi aj analytiku, lebo - ako tu uz bolo napisane od severanky - tie platby podliehaju depehacke ... podla mna kludne 315 - ostatne pohladavky, tam sa uctuje aj o reklamaciach a pod.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ayya môže byť, len nemiešať z 321.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

Odberateľ mi uhradil 2 x jednu faktúru, je mojou povinnosťou upozorniť a vrátiť?
My máme postup /lebo máme takých pripadov viac/ že si to odberateľ žiada
žiadosťou,na ktorej je uvedené číslo účtu, ja to mám zaúčtované
221 /311 - 2x, v salde vidím, že je tam preplatok, na vyžiadanie vrátim 311/221, alebo robím zápočet, priradím platbu k ďalšej neuhradenej faktúre.
jedna pani účtovníčka mi vytkla, že ona to má zaúčtované ako zálohu a ja som jej to mala vrátiť, keď som to zistila.
0 0
Anna1974 Anna1974

Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

Ja napríklad duplicitné úhrady úplne vynímam zo saldokonta, to znamená že 321 učet mam čistý, ak sa mi podarí niečo 2x zaplatiť, tak to preúčtujem na 379 - neznáme platby, samozrejme analyticky je rozlíšený, teda 379/221 a ked mi to vrátia, tak zase 221/379 a nebol nikdy s tým problém a ani auditorka nemala žiadne výhrady...to isté sa týka, ak odberatelia omylom zaplatia 2x faktúru, tiež to účtujem na 379..
0 0
MANAGERIA MANAGERIA

MANAGERIA je offline (nepripojený) MANAGERIA

Niekedy riadne panikárin
Skôr by somtiež volil účet 314.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať