Zavrieť

Porady

neodozdanie danoveho priznania do 31.3

Chcel by som vas poprosit o informacie o nasledkoch ked dan.priznanie nestihnem vcas odovzdat.stala sa mi osemetna situacia ked som uviazol v zahranici a vratim sa az v pondelok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Za deň omeškania podania Prehľadu na DÚ som dostala pokutu 2.000,- Sk. Myslím, že za omeškanie podania DP bude asi taká istá pokuta.

    bryan je offline (nepripojený) bryan

    bryan
    Z toho vyplyva, ze netreba veci nechavat na poslednu chvilu.
    Kontaktuj aspon telefonicky svojho spracu dane a dohodni s nim postup. VC odovodnenych pripadoch danovy urad umozni podat priznanie neskor.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    stefik.p
    Chcel by som vas poprosit o informacie o nasledkoch ked dan.priznanie nestihnem vcas odovzdat.stala sa mi osemetna situacia ked som uviazol v zahranici a vratim sa az v pondelok.
    Aj DP uviazlo spolu s Tebou? Tam kde si nie je pošta?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Nechcem strašiť, ale pokuta sa môže vyšpĺhať max. do výšky 1.000.000,00 Sk. Včera v médiach na to upozornilo DR SR.
    Naposledy upravil Marína : 31.03.06 at 09:38

    Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

    Miriam.x
    Bolo by dobré ak by si si zaplatil aspoň daň včas. Na tú pokutu za neskoré podanie DP si potom môžeš dať žiadosť o odpustenie, ale skôr ti vyjdú v ústrety keď to budeš mať zaplatené.

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Hlavne to v pondelok neries cez podatelnu, ale priamo u svojej spravkyne dane (najlepsie s kyticou alebo bonbonierou zo zahranicia). Navyse ak si mal prijmy v zahranici mohol si ziadat o predlzenie doby na podanie DP, co uz spatne asi nepojde.

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    Este som si spomenula, ze sa to dalo poslat i faxom a do 5 dni na to odovzdat. Niekto mi radil, ze sa na faxe da vyrobit take potvrdenie, ze sa to na to cislo odoslat nedalo, ale to isto zavisi od typu faxu.
    Alebo to mal za teba podat niekto z rodiny a aj tvoj podpis napodobnit. Ale teraz uz je neskoro radit.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Aj na DU sú tiež "ľudkovia"..pokuta je min. 20.000,-SK ak máš platiť daň, budú penále. Pripomínam, že za oneskorené podanie DPH je 2.000,-Sk.

    Jarino je offline (nepripojený) Jarino

    Jarino
    Pokuta je minimálne 2000,- Sk. Ja odporúčam postup podľa Ala13, a k tej bomboniere nezabudni očarujúci úsmev.

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    stefik.p
    Chcel by som vas poprosit o informacie o nasledkoch ked dan.priznanie nestihnem vcas odovzdat.stala sa mi osemetna situacia ked som uviazol v zahranici a vratim sa az v pondelok.
    - páči sa mi slovo "osemetná"

    ewap je offline (nepripojený) ewap

    ewap
    Chybička se vloudila. Výkaz o majetku a záväzkoch a Výkaz o príjmoch a výdavkoch sa mal k DP priložiť 1x alebo 2x ? Ďakujem

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    ewap
    Chybička se vloudila. Výkaz o majetku a záväzkoch a Výkaz o príjmoch a výdavkoch sa mal k DP priložiť 1x alebo 2x ? Ďakujem
    Prilohy iba 1x.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.