Zavrieť

Porady

spotreba PHM vo výške 80%

podnikateľ-neplatca dph mi dal bločky za nakúpené PHM na služobné vozidlo naraz na konci roka,resp.teraz . Zaúčtujem 80 % z nákupu do VOZD ostatné výdavky -stav tachometra mu údajne sedí . Môžem zaúčtovať ID, lebo nemám hotovosť v pokladni a vkladmi to nechcem riešiť?
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Údajne si vyžiadaj stav tachometra k 1.1.2013 a 31.12.2013. Firma je platitelom DPH (http://www.porada.sk/dph#__AUTOKW) ?
milkami má mi doložiť stav tachometra, vyslovene som ho upozornila, aby mu sedela spotreba na km. Nie je platiteľom DPH. Išlo mi o to, či môžem zaúčtovať 80 % jednou sumou a ID a priložím bločky
veronikasad Účtovala by som to min.mesačne ako výdaj z pokladne a nie cez ID. Cez ID sa účtujú paušálne náhrady pri aute nezaradenom do obch.majetku. Radšej riešiť hotovosť vkladom podnikatela.
milkami ok, tak idem na to
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    ....ale keď nemáš hotovosť v pokladni , tak nemohol nakúpiť phm- 100% sa zaúčtuje na pokladni ako výdaj , aby sedela hotovosť a potom ak sa ti to nechce na každom bločku v pokladni preúčtovavať 80 a 20 % môžeš preúčtovať v rámci uzávierkových úprav alebo ID zaúčtovanie, záleží podľa softu v ktorom účtuješ / pohyb peňazí v poklad. knihe alebo na bank. účte musí byť zaúčtovaný podľa toho ako nakupoval /
    luja5 16.10.14 19:06 odstránil(a) z Porady

    spotreba PHM vo výške 80%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.