Zavrieť

Porady

Príspevok na podnikanie z ÚPSVaR a daňové priznanie

Dobrý deň, veľmi pekne Vás prosím o pomoc. Minulý rok som dostala dotáciu z ÚPSVaR vo výške 2647,73 €, z ktorej som v zmysle PP vyčerpala 1819,93 € (zostatok k 31.12.: 827,80 €). Moje príjmy dosiahli 8225,74 € a výdavky spolu 5978,19 € (v nich sú zahrnuté aj tie vo výške 1819,93 € použité z príspevku na majetok a odvody do ZP)... ako to mám dať do daňového priznania? :-(( Vediem jednoduché účtovníctvo[/url], neuplatňujem paušálne výdavky. Ďakujem za každú radu.
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Máš spracované účtovníctvo, alebo si napísala údaje len "z kalkulačky" ?
dorotelka údaje som napísala len z kalkulačky.. spočítala som si príjmy v hotovosti a výdavky v hotovosti a z b. účtu.
veronikasad O povinnosti viesť účtovníctvo vám na podnikatelskom školení k získaniu dotácie nič nehovorili ?
dorotelka Ďakujem, som si vedomá.
veronikasad Ak nestihaš do konca marca najsť si účtovníčku, ktorá ti účto spracuje (peňažný denník treba odovzdať aj na UP), oznám DU predlženie lehoty na podanie DP - vyhneš sa pokutám. Informuj sa na UP, možno namiesto jednoduchého účtovníctva bude stačiť daňová evidencia, kde nemusíš prikladať k DP účtovné výkazy,
dorotelka Ďakujem.
ajuska86 na UP netreba penazny denník. oni potrebuju len na svojom tlacive evidenciu nakupov z prispevku, ale samozrejme na tom tlacive je cislo riadku v pen. denniku a cislo dokladu, ktore mas z JU. robi sa to kazdy stvrtrok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajuska86 je offline (nepripojený) ajuska86

    ajuska86
    ked dostanes príspevok na SZCO davas ho v JU do príjmov neovplyvnujucich dan, na koci roka urobis interny doklad, kde sumu, ktoru si minula(teda v tvojom pripade 1819,93€) preuctujes do prijmov ovplyvnujucich zaklad dane. vo vydavkoch to uz mas. lebo ked si si nieco kupila z prispevku, tak si to hned dala do vydavkov ovplyvnujucich zaklad dane.
    Teda mas pouzity prispevok aj v prijmoch aj vo vydavkoch.
    veronikasad joj, dorotelka má len kalkulačku namiesto peňažného denníka ...
    cacka presne takto to účtujem aj ja

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Na doplnenie pre ajuska86 - každý ÚP má svoje pravidlá, ktoré vyžaduje dodržiavať. Myslím, že ak Veronika napísala to čo napísala má s tým svoje skúsenosti. Len pre názornosť Ti napíšem, že u nás chcú každý polrok vypísanie priebežnej správy a nielen tabulečku.
    Neviem ja čo sa týka účtovania či už odvodov, alebo samotného nákupu DHM z dotácie účtujem najprv do neovplyvniteľných výdavkov na 39 a až na konci roka to interným preučtovávam do výdavkov ovplyvniteľných
    ajuska86 ale ved ja som nenapisala, ze to co tu uvadza veronika je zle. ja som poradila dorotelke, ako sa postupuje z uctovneho pohladu pri uctovani prispevku a jeho premietnuti do danoveho priznania. a to iste co si ty napisala ze to preuctovavas na konci roka internym dokladom som napisala aj ja.

    Príspevok na podnikanie z ÚPSVaR a daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.