Zavrieť

Porady

KV DPH

Mám prijatu faktúru za služby, dátum dodania na faktúre je 15.1., no kedže január máme uzavretý, dávám dátum DPH 1.2.
Ako to je v kontrolnom výkaze? Kam to dám? Do februárového ale bude tam toho 15.1.?

Hovorím o tuzemských čo idú do B2.

Ďakujem
Naposledy upravil dejlik : 24.03.14 at 11:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ked davate prijatu fakturu do DPH 02/2014, tak aj do KV to ide za 02/2014 s tym ze datum dodania v KV bude 15.1.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cacka Presne tak...
    dejlik a to plati u faktúr zo zahraničia alebo aj tuzemských? lebo neviem to nikte naist, kde je to písané, že to takto musí byť.. našli sme iba usmernie k vykazovaniu nadobudnutia tovaru z iného členského státu..
    dejlik a možem to upravit ručne iba v kontrolnom výkaze a povedať, že sme v tej dobe nemali k tomu prizposobeny software? lebo toto sme nepodchytili a potrebujem tam špecialnu kolonku, aby se nam tahalo do DPH dátum DPH a do KV dátum dodani..
      zbaliť
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dejlik takže dám do KV tiež 1.2.?
    lebo za január sme to tak robili a teď sa k nám dostala informácia, že keď dochádza k posunu DPH, dává sa datum dokladu.. čiže vraj toho 15.1... ale ide to do februárového KV..
    tak teraz naozaj neviem..
    dejlik ako je to teda prosím? mám pocit, že každý vravie niečo iné...
    kuravesele áno dáš ju do KV 02/2014 keď robíš odpočet DPH, ale dátum dodania v tom KV bude 15.01.
    dejlik a kde to prosím vás nájdem tú informáciu, že to ide takto? lebo v poučeniu je toto iba k čiasti B1 a já teraz riešim faktúry z B2, teda tuzemske
    kuravesele tak logicky sa zamysli, keď uplatňuješ odpočet DPH z FA ktorá je z januára s dátumom dodania napr. 15.01.2014 až v 02/2014, tak ti musí sadnúť KV=Daňové priznanie z DPH. Čiže dátum odpočtu DPH 02/2014 a dátum dodania 15.01.2014 ti logicky potiahne do KV aj do Daňového priznania v 02/2014 ale v KV ti dá dátum 15.01.2014.
    evuš JA som dnes zistila, že do DPH mi ťahá dátum dodania podla dodávateľa...do KV až dátum, keď sme tovar spolu s fa prijali...čiže dátum dodania na fa napr. 28.02., tovar spolu s fa prijaty 2.3....
    kuravesele evuš ale do KV ide dátum dodania ktorý uvádza dodávateľ na FA, nie dátum kedy tebe fyzicky príde !
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.