Zavrieť

Porady

SZČO (neplatca DPH) nespravil samozdanenie-ako to napraviť?

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu, ako postupovať v prípade, ak SZČO (neplatca DPH), ktorý obdržal faktúru za služby z Českej republiky, nespravil samozdanenie a nepodal KV-DPH. Prišla som na to až teraz, keď mu robím DP za rok 2013. Ešte som sa s tým v praxi nestretla a neviem ako správne postupovať, aby sme to dali do poriadku
Išlo o obdobie 09/2013 a výška DPH bola 2,41€. Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Samozdanenie sa týka len platiteľov dph. Nepodáva DPk dph ani KV.
    Treba ale pozrieť, či nebol povinný sa registrovať podľa §7a
    § 7a

    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
    Naposledy upravil Tweety : 24.03.14 at 10:42
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wieroc Ďakujem za odpoveď. Takže ak tomu správne rozumiem, je to takto v poriadku, keď szčo (neplatca dph) uhradil došlú faktúru z ČR bez DPH. Nemá už žiadne záväzky voči daňovému úradu? Na faktúre je totiž uvedené, že DPH platí ten, ktorého sídlo je miestom plnenia poskytnutých služieb.
    nika.sum Tweety a ked ma neplatitel prijatu sluzbu z EU podla §15 odst.1, ma predsa povinnost pred prijatim sa registrovat a po prijati sluzbu zdanit... musi podat DP a dan odviest (neviem ako sice z KV v tomto pripade), ale za rok 2013 sa este KV nepodaval. ak mate na fa poznamku, ze ste povinny platit dan, tak ste mali s velkou pravdepodobnostou byt registrovany podla 7a (Tweety doplnila)
    wieroc Ďakujem za odpoveď, už sme to vyriešili a dali do poriadku :-)
      zbaliť

    SZČO (neplatca DPH) nespravil samozdanenie-ako to napraviť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.