Zavrieť

Porady

Kúpnopredajná zmluva a kontrolný výkaz

SZČO platca dph predal jednej s. r. o. na KP zmluvu chladničku, cena bola s dph. Chcem sa opýtať, nakoľko je suma s dph, bude sa to uvádzať v kontrolnom výkaze v A1, ale nebola vystavená faktúra. Takže aký doklad, číslo tam mám uviesť (v JÚ je účtované pomocou príjmového dokladu).


Doplnenie: Bola podpísaná len kúpna zmluva, faktúra sa nevystavila, úhrada prebehla PPD. Nemôžem sa dovolať do danej firmy, poslala som mail, ale zatiaľ bez úspechu -v snahe, aby som dodatočne vystavila faktúru, stornovala PPD a úhradu dala cez ERP. Čo v takom prípade? Ide o porušenie povinnosti evidovania tržieb cez Erp a tiež neviem, ako druhá firma bude tento doklad evidovať v kontrolnom výkaze a termín dph sa blíži!!!
Naposledy upravil nikula : 03.04.14 at 12:40
KloferHladny ... a nevnikla povinnosť zaevidovať tržbu cez ERP ?
nikula asi bolo lepšie vystaviť faktúru a dať úhradu cez erp. Tá chladnička nebola ako tovar, ale ako majetok firmy, ktorý sme predali - tak preto sme zvolili KP zmluvu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kúpnopredajná zmluva a kontrolný výkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.