Zavrieť

Porady

Kamarátka ma okradla o peniaze, čo môžem robiť?

Spolužiačka mojej sestry a moja sestra sa dohodli že ona mojej sestre zoženie lacné príčesky a predlíži jej vlasy. Moje sestra mala iba zaplatiť 130€ na príčesky. Spolužiačka zobrala peniaze a po dlhšej dobe sa ukázala so zničenými príčeskami ktoré sestra odmietla lebo do bolo hrozné. Spolužiačka jej odmieta vrátiť peniaze a dokonca aj vydať zakúpené príčesky ktoré teraz tá spolužiačka nosí na hlave. Nebolo to na zmluvu aj keď o celom priebehu dohadovania a sporenia celkovej sumy je záznam na FB. A je niekoľko svedkov ktorý sa pri celom priebehu sporenia a vybavovania zúčasňovali takže vedia povedať čo ako bolo. Moja otázka je či sa s tým dá niečo robiť aby sestra od tej potvory dostala naspäť peniaze a ako máme postupovať. S týmto ešte nemáme skúsenosti. Ďakujem.
3 komentárov     zbaliť
lujza.j kolko rokov majú účastníčky tejto patálie?
scarrobu 19 rokov
misoft Kurník šopa - veď ste dve - ty a sestra - tak čo jej jednu fajnú po hube nevylepíte? A keď bude vyskakovať, tak z druhej strany repete.... a prachy hneď budú vrátené. Upozornenie: robiť bez svedkov - dva hlasy proti jednému - komu uveria?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    No tak - už máte aj takúto skúsenosť! Nabudúce si dá lepší pozor, komu dá peniaze.
    treba sa len voľajako dohodnúť. .. žeby skúsila napísať písomné upozornenie - dokedy má vrátiť peniaze (presné údaje, kedy jej dala) .. a trošku pohroziť?? aj keď veľmi nádejne to nevidím

    asterix174 je offline (nepripojený) asterix174

    asterix174
    130€ je i tak iba priestupok, treba sa dohodnut, ak sa dá, a ak nie ohláste to polícii a spolužiačka bude mať aspon priestupok, spraví to do roka ešte raz a bude mať trestný čin

    Kamarátka ma okradla o peniaze, čo môžem robiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.