Zavrieť

Porady

Môžem zamestnancom dať obdržané stravné lístky?

Mám predajňu potravín, kde mi ľudia platia aj stravnými lístkami. Môžem tieto stravné lístky ďalej dať svojim zamestnancom, aby som im nemusel objednávať priamo od vydavateľa? Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    nie, nemôžeš, prijaté stravné lístky si povinný opečiatkovať pri prebratí a odovzdať spoločnosti..... aj keď vieme, že v praxi sa to nedodržuje.

    Práve som našla článok, že to ale nie je protizákonné: ( podľa môjho názoru len porušuješ zmluvu s odberateľom stravných lístkov - treba preštudovať zmluvu)

    http://ekonomika.sme.sk/c/6734356/ga...o-legalne.html
    Naposledy upravil kn-alka : 25.03.14 at 07:20
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka k nám chodia nakupovať potraviny majitelia reštaurácií,pizzérií,hotelov......platia stravenkami.....čiže to je protizákonné?
    kn-alka áno, ked zákazník plati v obchode alebo reštike stravným lístkom, má sa opečiatkovať prevzatie a poslať späť spoločnosti, nemá sa znova dávať do obehu.... len na 99 % sa to nedodržiava.... jedine v Tescu a Bille som videla, že stravný lístok hneď opečiatkovala.
    kn-alka práve som našla článok, že to nie je protizákonné
    kopretinka Pečiatkovanie,čo si videla,malo iný význam-zamedzenie krádeži zamestnancami alebo zákazníkmi.
    kn-alka na stravnom lístku mám vzadu napísané: pečiatka stravovacieho zariadenia .... takže malo by sa pečiatkovať prebratie stravného lístka
    kn-alka takže súhrn: nemalo by sa, ale nie je to protizákonné
    kopretinka no......si predstav,že stojíš v rade v Tescu,pred tebou niekoľko podnikateľov s totálne kopcovito naloženými vozíkmi,a pokladníčka bude tie stravenky ešte aj pečiatkovať.....
    Dalo Bariak kn-alka, aku zmluvu s odberateľom stravných lístkov porušujem? ja ako subjekt, ktorý prijíma stravné lístky od zákazníkov predsa žiadnu zmluvu nepodpisujem, len prevezmem stravné lístky namiesto peňazí. za tieto stravné lístky nakupujem od dodávateľov a tiež by som ich chcel dávať svojim zamestnancom. hrozí mi tam nejaký postih?
    kn-alka veď práve, že prijímaš stravné lístky od zákazníkov, ktoré by si mal "odovzdať" spoločnosti, ktorá ich vydala, a nie znova nimi nakupovať.... prečítaj si ten článok

    Nie je to protizákonné - ale nemalo by sa to robiť - nakupovať stravnými lístkami, ktoré si obdržal od zákazníkov.
      zbaliť

    Môžem zamestnancom dať obdržané stravné lístky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.