Zavrieť

Porady

Nezaplatené odvody a ukončenie podnikania

Ešte sa chcem spýtať, ak mu ostali neuhradené odvody do sociálnej poisťovne, ktoré uhradil až po skončení podnikania a o výšku ktorých som upravila základ dane vrámci uzávierkových operácii, mám tieto odvody uvádzať v DP ako preukázateľne zaplatené poistné na str. 3 a tiež v prílohe 1?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gebri V poučení sa píše, že sa tam uvádza poistné zaplatené v zdaňovacom období a on to poistné vlastne v zdaňovacom období zaplatil. Takže teraz vlastne neviem, čo tam napísať.
    kn-alka ak boli uhradené do 31.12.2013 tak áno, uvádzaš ich tam.
    gebri Ešte na upresnenie, on ukončil podnikanie 1.4.2013. Ostali mu nezaplatené odvody, ktoré som evidovala ako neuhradené záväzky a vlastne o tieto záväzky som znížila ZD. Tie odvody uhradil niekedy v apríli alebo v máji. Vo výkaze o príjmoch a výdavkoch budú uvedené odvody, ktoré uhradil do toho 1.4., pričom v DP budú uvedené odvody, ktoré uhradil do toho 31.12. Je to tak správne. Tie neuhradené odvody budú vlastne vo výkaze o majetku a záväzkoch.
    gebri Opravujem, chcela som sa spýtať či je to tak správne. Zabudla som dať otáznik. Prosím o potvrdenie. Ďakujem
      zbaliť

    Nezaplatené odvody a ukončenie podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.