Zavrieť

Porady

Obchodná zásielka z Číny bez JCD - čo dať do nákladov?

Dobrý deň poraďáci,

včera nám prišla prvá zásielka z číny. (zásielka prišla na meno SRO)

Na moje prekvapenie sme neplatili ani DPH a ani CLO. Dnes som celý deň googlil a nakoniec som telefonoval s preclievacím oddelením Slovenskej pošty (keďže zásielka šla cez poštu).

Na moje prekvapenie mi bolo povedané, že aj zásielka obchodného charakteru s tovarom na následný ďalší predaj je pri hodnote do 22 EUR oslobodená od CLA aj od DPH.

Jediný problém mám teraz v tom, že keďže nemáme JCD nemám si dať čo do nákladov. Číňan faktúru samozrejme neposlal.

Bude mi do nákladov stačiť výpis z účtu + screenshot eshopu z ktorého som tovar objednal?


Podotázka:

Prednedávnom sme objednávali tovar z čínskej stránky s tým že majú sklad v nemecku a tovar nám bol aj z nemecka doručený. Taktiež nám bohužiaľ neposlali faktúru. Bude stačiť screenshot + výpis z účtu?

Z tovaru sme odviedli aj dph na zaklade paragrafu 7. Ale keď tak nad tým rozmýšlam tovar sme nenakúpili od subjektu z únie, len nám bol z EU doručený. Mám podať dodatočné DPH?


Ďakujem za rady!
maped ja som takéto zaúčtovala na základe mailu, ktorý mi dodala konateľka-tiež nemala fa od Číňana, len list čo jej zaslal a koľko to bude tovar stáť. Ona to uhradila cez paypal, tak som priložila úhradu. Ak to tam klient chce, tak mu to zaúčtujem, (takéto malé položky zaúčtujem) - nech si zodpovedá sám.
dph pravdepodobne treba podať opravné
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Obchodná zásielka z Číny bez JCD - čo dať do nákladov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.