Zavrieť

Porady

dodatočné DP

podávam dodatočné DP za rok 2012, na akom tlačive ? Aktuálnom na rok 2013, alebo starom ,ktoré bolo platné v r. 2012 ??
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    na platnom pre rok 2012
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    balunka ja som ho už totiž podala na tlačive platnom pre rok 2012 / podala som ho minulý týždeň / a pani z DU volala,že je to na strarom tlačive,tak ja teraz neviem??
    Katy a R a vyznačila si, že ide o DDP za rok 2012? - to len pre istotu sa pýtam ?
    Tweety a dala si dobré obdobie? Aj to, že je to DDP?
    balunka podala som na tlačive platnom pre rok 2012,zaškrtla som dodatočné . Čo som ešte mala urobiť ?
    Katy a R správny rok napísať - ak náhodou si zabudla - to môže byť problém??
    Tweety [url=http://www.porada.sk/zdanovacie-obdobie#__AUTOKW]zdaňovacie obdobie
    balunka kde som mala napísať ten správny rok ? mala som tlačivo platné pre rok 2012 zaškrtnuté dodatočné,dátum zistenei 10.03.2014,dátum podania 20.03.2014
    Tweety no na tlačivo
    balunka to je jasné ,že na to tlačivo,ale už som vyššie popísla ,čo som urobila,tak ja fakt neviem,čo mám zle
    Tweety ale to obdobie, to, či máš dobre
    Mila123 ja som toho roku robila jedno DDP daň z príjmu FO a na starom tlačive, správkyňa prevzala, nič nevravela....
    som na 100% presvedčená, že má byť na tlačive, na takom aké bolo určené na podanie toho roka, kt. sa dodatočne opravuje,.......
    balunka nechápem,aké obdobie ?,dodatočné za rok 2012
    Katy a R no možno si pani zle pozrela rok (ak tam teda máš - že za rok 2012)? - treba si ujasniť!
    balunka takže podľa vás to mám dobre ?
    Tweety potom máš OK, zazmätkovala pani na DÚ.
    balunka ´dakujem vám velmi pekne všetkým,ja som sa len potrebovala uistiť,že to mám byť na tlačive platnom pre rok 2012
    balunka tak som volala na DU,mám to v poriadku,pani sa mi ospravedlnila,že si nevšimla že je to dodatočné a preto volala že je na starom tlačive-takže vám ešte raz všetkým ďakujem za ochotu a trpezlivosť so mnou,ale aspoň už všetci vieme na akom tlačive to máme podávať
    písala som aj na daňové riadieľstvo -prikladám odpoveď

    Dobrý deň,

    podľa § 16 ods. 6 zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) v znení neskorších predpisov sa dodatočné daňové priznanie podáva na tlačive, ktorého vzor ustanoví ministerstvo všeobecne záväzným právnym predpisom. Za zdaňovacie obdobie 2012 bol ustanovený vzor tlačiva na daň z príjmov, ktorý bol ustanovený Opatrením MF SR a ktorý je potrebné použiť aj na podanie dodatočného daňového priznania.
    Takže dodatočné daňové priznanie k dani z príjmov za zdaňovacie obdobie 2012 ste povinný podať na tlačive, ktoré bolo platné pre rok 2012.

    Jana Gregorová
    oddelenie služieb pre verejnosť
    Finančné riaditeľstvo SR
    Banská Bystrica
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.