Zavrieť

Porady

Obstaranie budovy

Ahojte všetci,

prosím všetkých múdrejších ako ja o radu. V minulom roku sme obstarali budovu. Budova nebola ešte skolaudovaná, ale bola vykurovaná.
Zvyšujú náklady za plyn vstupnú cenu budovy alebo sa učtujú priamo do nákladov?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Podľa môjho názoru treba posúdiť účel, pre ktorý sa budova vykurovala. Na prvý pohľad to spadá do prevádzkových nákladov, ale ak bolo účelom vykurovania napr. rýchlejšie schnutie malty, omietky alebo podobný účel, mohlo by to vstupovať do nákladov obstarania budovy.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Dôvodom vykurovania, bolo sťahovanie a umiestňovanie strojom do tejto budovy. Zvyšujú mi tieto náklady vstupnú cenu? A to isté sa týka ak poplatkov sa presťahovanie - napríklad platba za prácu žeriavu, ktorý prekladal stroje.
    ďakujem

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    V tomto prípade by som to pokladal za prevádzkové náklady. Predpokladám, že stroje nie sú nové, ale už sa odpisujú. Pozor len na prípadné náklady na osadenie strojov, ako je budovanie "lôžok" na osadenie na podlahe haly. Tá je súčasťou budovy a patrí do nákladov na obstaranie budovy.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    viete mi poradiť, ako zdôvodniť účtovanie spotreby vody a plynu do obstarávacej ceny budovy? Preberám účto jednej firmy a budova sa užíva nie je skolaudovaná a náklady na vodu a plyn účtovalá účtovníčka do vstupnej ceny budovy.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to len opakuješ otázku, nie? odpovede máš v predchádzajúcich príspevkoch.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Neopakujem, ide o to, či môžem účtovať tieto náklady do vstupnej ceny aj trebárs pol roka a ako to zdôvodniť.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no predsa musíš ujasniť dôvody spotreba a návod ako rozmýšľať, máš uvedený vyššie aj so súhlasmi.
    Nedá sa odpovedať všeobecne a jednoznačne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.