Zavrieť

Porady

Podnikateľský úver z VÚB a jednoduché účtovníctvo

Dobrý deň,chcela by som niekoho pekne poprosiť o radu. SZČO dostal úver z banky na podnikateľské účely.Ako mám správne zaúčtovať úverovú splátku,inkaso splátky úveru,splátka popl.za vedenie úver.účtu,zálohová platba VVS???!!! Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tomasmatus je offline (nepripojený) tomasmatus

    žena tomasmatus
    Ja to účtujem v peňažnom denníku ako splátka poplatku za vedenie úveru resp. úrok z úveru ako výdaj z banky, v nasl. členení VODP - služby a splátku úveru ako výdaj z banky v nasl. členení VNDP - ostatné.
    Michelle22 Mala si úver zapísaný aj v knihe záväzkov?Ak áno ako si postupoval ja účtujem v MRP?! Úver je PNZD,splátka VNZD,úrok z úveru VOZD a čo ostatné poplatky spojené s úverom? Ako zaúčtujem čerpanie úveru?Som z toho jeleň, prepáč.
    tomasmatus Ak to chceš mať prehľadné, zapíš do knihy záväzkov (ja som si nahrala len výšku úveru - istiny - bez úrokov) a ten budeš znižovať úhradami splátky. Ja som to robila úhradou istiny - VNZD, úroky a poplatky som nahrávala osobitne ako VOZD, ale len ako výdavok. To som nedávala do záväzkov. Iné je to pri spotrebnom úvere, pri ktorom máš rozpísané splátky v členení - splátka istiny, úrok, poistenie a pod. Tam si nahráš celú výšku úveru do záväzkov spolu s úrokmi atď. a úhradami splátok záväzok znižuješ samozrejme v členení - splátka istiny VNZD, poplatok VOZD, úrok VOZD, poistenie VOZD. Od 1. 1. 2013 sa v peňažnom denníku do výdavkov ovplyvňujúcich ZD do stĺpca „Služby“ účtujú podľa § 4 ods. 9 Postupov účtovania v JÚ výdavky, ktoré majú povahu nakupovaných služieb, napríklad spotreba energií, telefónne služby, poštové služby, bankové činnosti, právne služby, nájomné, výdavky na cestovné. Príjem úveru je PNZD, to máš správne a čerpanie je vtedy, keď ho použiješ. Napríklad ak ste kupovali nejaký majetok, tak by si mala mať faktúru v účtovníctve a tam to nahráš ako úhradu faktúry.

    Podnikateľský úver z VÚB a jednoduché účtovníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.