Zavrieť

Porady

Výpis z DP

Ahojte.Tento týždeň pôjdem prvýkrát do ZP s výpisom z DP.Chcel by som poprosť o radu lebo neviem čo má tam čaká.Odovzdám výpis z DP a čo potom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

    Zuzana2
    Tomáško, výpis z DP nemusíš nosiť na ZP. Budeš robiť ročné zúčtovanie poistného za rok 2005 a oni budú mať údaje z tohoto RZ.

    Tomáško je offline (nepripojený) Tomáško

    Tomáško
    Už som to počul aj ja,ale nebol som istý či to platí.Takže si počkáme až ročné zúčtovanie. Ďakujem Zuzana2

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Výpis z DP zanesieš do sociálnej poisťovne, a ak po prvý krát tak aj svoj registračný list do SP.

    Jana 55 je offline (nepripojený) Jana 55

    Jana 55
    Ahojte pridám sa k Vám,ako je to so v SP iba odovzdám Výpis z DP? ešte jedna otázka , už so si vypočítala odvody do SP a chcem sa spýtať či sa tieto vypočítane odvody zasielajú do SP na nejakom tlačive alebo len ich platím každý mesiac ?

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Je dobré mať aj kópiu výpisu, ktorú si nechávam od nich potvrdiť, a potom si ju založím. Výpočítané odvody sa nikde nenahlasujú, len od 1.7. je zmena platby.

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    Zmenilo sa nieco ohladne datumu predlozenia vypisu na SP a ZP? Bolo to do 30.06. Plati to stale?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    otázka
    Výpis z DP zanesieš do sociálnej poisťovne, a ak po prvý krát tak aj svoj registračný list do SP.
    A ak nevyšla povinnosť platiť sociálne poistenie, tak aj tak treba vypísať registračný list?

    AGRO je offline (nepripojený) AGRO

    AGRO
    Na výpise treba vyplniť aj IČ pridelené Sociálnou posťovňou ?
    Je to VS ktorý uvádzam pri odvodoch ?

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Áno, pokiaľ je pridelené soc.poisťovňou. Toto IČ je zárovň VS pri úhradách.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.