Zavrieť

Porady

auto kredit - výkaz

dobrý deň
poraďáci prosím o radu
v roku 2010 sme kupili auto do firmy - Jednod.účtov.platca dph cez volksfagen fin.služby - vfs na autokredit autouver - teda v zmluve bol predávajúci, kupujúci a potom splátkový kalendár. v zmluve je celá predajná suma s rozpisom prvej splátky a kalendár

-účtovník nám vysvetlil že to môžeme dať celú zmluvu so sumou za auto do záväzdkov voči vfs a postupovať dalej takto
- zápis záväzku voči vfs
- uhradená časť vozidla predajcovi - keďže to zastrešuje vfs - tak zníženie toho záväzku voči vfs a v PD ako VNOZD
- postupné splácanie podľa kalendára každý mesiac - ako znižovanie záväzku voči VFS a rozdelené na VNOZD - nákup DM a úrok ako VOZD réžia
- cena vozidla len s poplatkom za zmluvu je OC auta a odpisovaná v odpisoch - úroky nie sú súčasťou tejto ceny
- pri daň.priznaní vo výkaze sa v dlhod. majetku zobrazoval stav aktuálnych odpisov a neuhradená suma v kolkonke záväzky.

- v roku 2013 sa auto predalo a tak zostatková nedoodpisovaná suma išla ako náklad v zost.cene a príjem z faktúry ako POZD iný.

- v roku 2013 sme znovu tak isto kupili auto dalšie a tak isto som to dala do účtovníctva.

. teraz som zistila že v podstate vo výkaze to malo byť zo záväzkov riadok 17 tá časť vybraná a daná do riadku 18 ako úver .

- keď máme v internej smernici pri majetku ošetrené že takéto zmluvy budú evidované v záväzkoch a v riadku úver len úvery ktoré nám prídu na BU alebo priamo z banky môžeme to tak nechať?? a dalšie 3 roky to evidovať naďalej v záväzkoch vo výkaze kde je aj fin.vklad podnikateľa. a ostatné???
dakujem vopred
Naposledy upravil veronkaj : 09.04.14 at 11:12
Richard veronka preštuduj si etiketu, obsah otázky nemôžeš mazať, tvoje otázky a ich odpovede majú slúžiť všetkým nielen tebe
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pohodička je offline (nepripojený) pohodička

    pohodička
    Ozvem sa vám neskôr, riešim dôležité rodinné veci a neviem, či vám hneď s KV pomôžem. My podávame Q DPH, ešte som KV nevenovala žiadnu pozornosť, lebo zať mal začiatkom januára veľmi ťažký pracovný úraz, žijeme spolu v jednej domácnosti. Je to veľmi ťažké a náročné na čas, preto som vám nestihala odpovedať poriadne ani o PHM. Ja len, aby ste vedeli, že nestihám. prajem pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.