Zavrieť

Porady

DPČ a nepravidelný príjem

dohoda o prac.činnosti na nepravidelný príjem do 31.3.2014, môže sa predlžiť, alebo nie?
Nové DPČ s nepravidelným príjmom uzatvorené v roku 2014 sa musia uzatvárať len na rok?, alebo aj na iné doby.
Kolegyňa tvrdí, že len na rok, ale podľa mňa to su dohody o brig. práci študenta.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Negoti je offline (nepripojený) Negoti

    Negoti
    pokiaľ viem, zatiaľ nič také neplatí, má to tak byť, ale ZP sa ešte v tomto ohľade nemenil....
    aj DoBPŠ môžu byť uzavreté na dobu dlhšiu ako rok.....
    ak budete predlživať, tak iba dodatkom, nie novou dohodou, pretože pri novej dohode musíte (mali by ste) starú ukončiť v SP a novú začať - prihlásením a odhlásením v SP

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Tu je návrh novely zákona:

    Dohoda o vykonaní práce by mala od júla tohto roka trvať najviac jeden rok.

    Dohody o brigádnickej práci študentov a dohody o pracovnej činnosti by sa mali skončiť vždy ku koncu kalendárneho roka, v ktorom sa uzatvárajú.

    Dohoda o brigádnickej práci študentov a dohoda o pracovnej činnosti uzatvorená na neurčitý čas pred 1. júlom 2014 sa má skončiť najneskôr 31. decembra 2014.

    Dohoda o vykonaní práce uzatvorená na neurčitý čas pred 1. júlom 2014 sa má skončiť najneskôr uplynutím dohodnutého obdobia, v ktorom sa má pracovná úloha vykonať.

    Z toho mi vyplýva, že dohodu ešte môžeš predĺžiť.
    jarsza ďakujem, myslela som si, že to je všetko ako bolo doteraz, ale lepšie je sa uistiť, lebo kolegyna ma úplne splietla

    DPČ a nepravidelný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.