Zavrieť

Porady

OLYMP - nezráža mi dôchodkové poistenie u DPČ nepravidelný príjem

Neviem, kde robím chybu, ale pri výpočte miezd mi nezráža dôchodkové poistenie u starobných dôchodcov, v personalistike mám nastavené starobné dôchodky. Poradí mi niekto?
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak to nebude v tom, že máš zastaralú verziu, tak potom volaj do Krosu....
čítala som tu, na porade, že Kros mal chybu v programe, pritom nepriznáva chybu.....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jaja37 jaja37

jaja37 je offline (nepripojený) jaja37

ďakujem, ale verziu mám najnovšiu, ale už som na to asi prišla, ono mi totiž nezráža odvody do soc.poisťovne aj u ostatných zamestnancov na DPČ pri nepravidelnom príjme. Čítala som iné články v porade, a chyba je asi v tom, že pri nepravidelnom príjme mám zraziť odvody na SP až po ukončení dohody, len si to neviem dosť dobre predstaviť, ako to potom urobím......takže to asi budem musieť dať ako pravidelný príjem (veď on to asi je skôr pravidelný príjem, len neviem čo mi na to povie podnikateľ, pretože tým pádom sa mu ešte viacej navýšia náklady na mzdy). A čo je horšie, už som ich aj prihlásila ako nepravidelný príjem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
jaja37 Pozri príspevok
ďakujem, ale verziu mám najnovšiu, ale už som na to asi prišla, ono mi totiž nezráža odvody do soc.poisťovne aj u ostatných zamestnancov na DPČ pri nepravidelnom príjme. Čítala som iné články v porade, a chyba je asi v tom, že pri nepravidelnom príjme mám zraziť odvody na SP až po ukončení dohody, len si to neviem dosť dobre predstaviť, ako to potom urobím......takže to asi budem musieť dať ako pravidelný príjem (veď on to asi je skôr pravidelný príjem, len neviem čo mi na to povie podnikateľ, pretože tým pádom sa mu ešte viacej navýšia náklady na mzdy). A čo je horšie, už som ich aj prihlásila ako nepravidelný príjem.
ja som tiež prihlásila jednu DVP-nepravidelný príjem, KROS mi nijako nedovolí ju mať otvorenú na neurčito, automaticky ma núti vyklikať dni, pokiaľ pracuje a automaticky mi hodí ukončenie v danom mesiaci. neviete, kde mám kliknúť aby to bolo na neurčito?
Ďakujem.
0 0
jaja37 jaja37

jaja37 je offline (nepripojený) jaja37

Ja som to v personalistike priamo mala v pracovnej zmluve (tam je taká možnosť) nastavené na nepravidelný príjem, a potom mi to bralo správne. Ono to žiada len pre účely zdravotnej poisťovne presne klikať na dni, ktoré pracoval, ale podľa poučenia zo zdrav. poisťovne tam som klikla len na jeden den (teda posledného), pre účely zdravotnej poisťovne, to tak má byť, a potom to aj tak prihlásilo, do ZP len na 31.1.2013 prihlásilo, a aj 31.1.2013 odhlásilo, to mám overené, do ZP to má byť tak, a do SP mi ich správne tiež prihlásilo na nepravidelný príjem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jaja37 Pozri príspevok
ďakujem, ale verziu mám najnovšiu, ale už som na to asi prišla, ono mi totiž nezráža odvody do soc.poisťovne aj u ostatných zamestnancov na DPČ pri nepravidelnom príjme. Čítala som iné články v porade, a chyba je asi v tom, že pri nepravidelnom príjme mám zraziť odvody na SP až po ukončení dohody, len si to neviem dosť dobre predstaviť, ako to potom urobím......takže to asi budem musieť dať ako pravidelný príjem (veď on to asi je skôr pravidelný príjem, len neviem čo mi na to povie podnikateľ, pretože tým pádom sa mu ešte viacej navýšia náklady na mzdy). A čo je horšie, už som ich aj prihlásila ako nepravidelný príjem.
Prečo si myslíš, že máš dohodárov s nepravidelným príjmom ? Podľa čoho si to posúdila, kedy a na aké obdobie bola dohoda uzatvorená ? Kedy bude vyplatená odmena ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

jaja37 Pozri príspevok
ďakujem, ale verziu mám najnovšiu, ale už som na to asi prišla, ono mi totiž nezráža odvody do soc.poisťovne aj u ostatných zamestnancov na DPČ pri nepravidelnom príjme. Čítala som iné články v porade, a chyba je asi v tom, že pri nepravidelnom príjme mám zraziť odvody na SP až po ukončení dohody, len si to neviem dosť dobre predstaviť, ako to potom urobím......takže to asi budem musieť dať ako pravidelný príjem (veď on to asi je skôr pravidelný príjem, len neviem čo mi na to povie podnikateľ, pretože tým pádom sa mu ešte viacej navýšia náklady na mzdy). A čo je horšie, už som ich aj prihlásila ako nepravidelný príjem.
aj dohody na jeden mesiac uzatvorené sú dohody s nepravidelným príjmom......
a pri zmene z nepravidelného na pravidelný príjem aby si nebola sankcionovaná......
pravidelnosť a nepravidelnosť príjmu, aby neboli pochybnosti odporúčal JM uviesť do dohôd, do textu ( podľa toho sa posudzuje prav/ neprav)......
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja mám DVP s pravidelným príjmom, tak som to zadala v personalistike aj v zmluve. Odmenu bude dostávať mesačne. Tuším som to dala ako DPČ, musela by som sa pozrieť. Je to rozhodujúce? Istotne ho posudzujeme ako pravidelný príjem.
Len pri ZP to vypisuje Z a aj K obdobia január, hoci dohodár bude plynule pokračovať v práci aj vo februári.
Predsa nebudem robiť zakaždým prihlášku a odhlášku, či?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KEJKA Pozri príspevok
ja mám DVP s pravidelným príjmom, tak som to zadala v personalistike aj v zmluve. Odmenu bude dostávať mesačne. Tuším som to dala ako DPČ, musela by som sa pozrieť. Je to rozhodujúce? Istotne ho posudzujeme ako pravidelný príjem.
Len pri ZP to vypisuje Z a aj K obdobia január, hoci dohodár bude plynule pokračovať v práci aj vo februári.
Predsa nebudem robiť zakaždým prihlášku a odhlášku, či?
Kejka, mala som podobný problém, volala som na infolinku. ZP musíš "okabátiť". Pri prihláške zadáš okrem prvého dňa výkon práce aj druhý kal.deň(aj keby v tento deň nepracoval) a pri exporte prihlášky do ZP si ohraničíš dátumom len na deň vzniku dohody. (výkon práce zadávaš do kalendára pri evidencii zdr.poistenia).
Po spracovaní miezd tam vyklikáš dni kedy skutočne pracoval. Ak pracoval aj v posledný deň v mesiaci, zreje bude treba oznámenie dátumovo ohraničiť - neskúšala som, či tam nebude treba dať dátum napr. 1.2., ak sú to mzdy za január. (vyskúšaj si to na Oznámení v papierovej forme)
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

KEJKA Pozri príspevok
ja mám DVP s pravidelným príjmom, tak som to zadala v personalistike aj v zmluve. Odmenu bude dostávať mesačne. Tuším som to dala ako DPČ, musela by som sa pozrieť. Je to rozhodujúce? Istotne ho posudzujeme ako pravidelný príjem.
Len pri ZP to vypisuje Z a aj K obdobia január, hoci dohodár bude plynule pokračovať v práci aj vo februári.
Predsa nebudem robiť zakaždým prihlášku a odhlášku, či?
Kejka, pokiaľ dohodár pracuje každý deň , S a N sa dohodár neodhlasuje, tak je prihlásený od začiatku vykonávania činnosti .....po ukončení mesiaca sa podľa môjho názoru neodhlasuje za predpokladu, že dohoda nekončí......
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mila123 Pozri príspevok
Kejka, pokiaľ dohodár pracuje každý deň , S a N sa dohodár neodhlasuje, tak je prihlásený od začiatku vykonávania činnosti .....po ukončení mesiaca sa podľa môjho názoru neodhlasuje za predpokladu, že dohoda nekončí......
Vyskúšaj, KROS ti urobí na Oznámení aj odhlášku, pokial ho neokabátiš ...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

veronikasad Pozri príspevok
Vyskúšaj, KROS ti urobí na Oznámení aj odhlášku, pokial ho neokabátiš ...
ma trafí......
neskúšala som to, i keď dohôd nemáte tak veľa......
volala si do Krosu?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mila123 Pozri príspevok
ma trafí......
neskúšala som to, i keď dohôd nemáte tak veľa......
volala si do Krosu?
Ano, robilo mi to pri prihláške. Volala som na infolinku. Doporučili mi postup ako som napísala Kejke. Odhlášku-skončenie dohody som ešte nerobila.

Treba sa pohrať s dátumom pri exporte, pred odoslaním si Oznámenie pozrieť v papierovej forme, aby si nemusela robiť storná.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

veronikasad Pozri príspevok
Ano, robilo mi to pri prihláške. Volala som na infolinku. Doporučili mi postup ako som napísala Kejke. Odhlášku-skončenie dohody som ešte nerobila.

Treba sa pohrať s dátumom pri exporte, pred odoslaním si Oznámenie pozrieť v papierovej forme, aby si nemusela robiť storná.
si zlatá, ďakujem za rady........
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Kejka, mala som podobný problém, volala som na infolinku. ZP musíš "okabátiť". Pri prihláške zadáš okrem prvého dňa výkon práce aj druhý kal.deň(aj keby v tento deň nepracoval) a pri exporte prihlášky do ZP si ohraničíš dátumom len na deň vzniku dohody. (výkon práce zadávaš do kalendára pri evidencii zdr.poistenia).
Po spracovaní miezd tam vyklikáš dni kedy skutočne pracoval. Ak pracoval aj v posledný deň v mesiaci, zreje bude treba oznámenie dátumovo ohraničiť - neskúšala som, či tam nebude treba dať dátum napr. 1.2., ak sú to mzdy za január. (vyskúšaj si to na Oznámení v papierovej forme)
no, to ma nenapadlo - okabátiť SW. Ale pomohlo, zadala som dátum zhora ohraničený 17.1.2013 a vygenerovalo len prihlášku - kod 2D
Ďakujem
P.S:
tak som urobila aj odhlášku - samostatne
a ďalšiu prihlášku od 4.2.2013
všetko funguje.
Ešte čakám na prístup do E-pobočky, aby som to aj podala.
Naposledy upravil KEJKA : 05.02.13 at 22:44
0 0
Gabo71 Gabo71

Gabo71 je offline (nepripojený) Gabo71

Ja sa tak trošku vrátim k zadanej téme. Podnikateľ má dvoch zamestnancov, za január 2012 mi správne Olymp vypočítal mzdy. Potom obidvaja boli PN, PN ukončili v januári 2013 a teraz mi nechce pri vygenerovaní mzdy vypočítať odvody.Jediné odvody, ktoré počíta je zdravotné poistenie a úrazové poistenie. Už som prezrela všetky nastavenia, nikde nevidím chybu. Neviete mi poradiť, kde mohol vzniknúť skrat? Ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Gabo71 Pozri príspevok
Ja sa tak trošku vrátim k zadanej téme. Podnikateľ má dvoch zamestnancov, za január 2012 mi správne Olymp vypočítal mzdy. Potom obidvaja boli PN, PN ukončili v januári 2013 a teraz mi nechce pri vygenerovaní mzdy vypočítať odvody.Jediné odvody, ktoré počíta je zdravotné poistenie a úrazové poistenie. Už som prezrela všetky nastavenia, nikde nevidím chybu. Neviete mi poradiť, kde mohol vzniknúť skrat? Ďakujem
január 2012? teraz? asi preklep, nie....

akú výšku mzdy mali v 01/2013 zúčtovanú a počet odprac. dní bola aký?
0 0
Gabo71 Gabo71

Gabo71 je offline (nepripojený) Gabo71

Január 2012 je správne, potom boli PN, ktorú ukončili teraz v januári 2013. Jeden ukončil pracovný pomer a mal preplatenie 1 dňa dovolenky a druhý mal minimálnu mzdu.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Gabo71 Pozri príspevok
Január 2012 je správne, potom boli PN, ktorú ukončili teraz v januári 2013. Jeden ukončil pracovný pomer a mal preplatenie 1 dňa dovolenky a druhý mal minimálnu mzdu.
a žiadny neodpracoval nič, žiaden deň ani jeden deň čerpania dovolenky nebol....?
ak je to tak je to správne......poistenie sa platí iba za odprac. dobu + čerpanie dovolenky+ čerpanie §§ a pod. nie za dni , kedy sú PN.....ZP a UP je správne i v tom prípade, že by dostali napr. odstupné, odchodné......
0 0
Gabo71 Gabo71

Gabo71 je offline (nepripojený) Gabo71

Prvý zamestnanec ukončil PN, v januári 2013 nič neodpracoval, len sa mu preplatil jeden deň dovolenky, druhý ukončil PN v decembri a v januári odpracoval plný mesiac. Ešte uvediem, že mám nainštalovaný Olymp v práci a aj na domácom PC. Olymp som si zazálohovala v práci a doma som to natiahla cez túto zálohu. Asi niečo zblblo pri zálohovaní, neviem, do pracovného PC sa už nedostanem... Teraz neviem, ako to opraviť, kde sa mohla stať chyba. Pri obidvoch mám zadaný trvalý pracovný pomer, žiadna dohoda, som zúfalá. Nerobila som žiadne zmeny v údajoch, nič, len som natiahla archív do iného PC.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Gabo71 Pozri príspevok
Ja sa tak trošku vrátim k zadanej téme. Podnikateľ má dvoch zamestnancov, za január 2012 mi správne Olymp vypočítal mzdy. Potom obidvaja boli PN, PN ukončili v januári 2013 a teraz mi nechce pri vygenerovaní mzdy vypočítať odvody.Jediné odvody, ktoré počíta je zdravotné poistenie a úrazové poistenie. Už som prezrela všetky nastavenia, nikde nevidím chybu. Neviete mi poradiť, kde mohol vzniknúť skrat? Ďakujem
Ak bol celý mesiac január 2013 na PN-ke a dovolenku nečerpal, ale ste ju preplácali ako náhradu mzdy za nevyčerpanú dovolenku, výpočet odvodov je správny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať