Zavrieť

Porady

Reklamácia eurodverí

Zdravím, dali sme si vyrobiť eurodvere - podotýkam, že firma je na trhu dlhé roky, má certifikáty a sú na ňu veľmi pozitívne ohlasy od zákazníkov. Len mi máme tú smolu, že v spodnej časti vchodových eurodverí začala vytekať živica. Tak sme to reklamovali. Z firmy prišli, vytekajúcu živicu niečím odstránili, (podotýkam, že nejde o to, že by drevo nebolo dostatočne vyschnuté, ale bol tam suk z ktorého vytiekla živica) a miesto, z ktorého živica vytekala vyrezali a vytmelili. Zatreli to farbou, ale na dverách aj tak zostali stopy po vytekajúcej živici. Keď som namietala, tak mi bolo povedané, že sa s tým musím zmieriť a pri drevených dverách musím rátať aj s tým, že bude vytekať živica. Ozaj sa nedá takáto vada materiálu ďalej reklamovať a žiadať o nápravu? Prosím, kto sa tomu trošku rozumie, alebo má podobnú skúsenosť, poraďte mi, ako mám ďalej postupovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Nám sa to našťastie nestalo , ale v zmluve sme mali hneď ako prvý bod z vecí, ktoré nespadajú do záruky toto:
    Do záruky nespadá:
    - Farebné zmeny, ktoré sú podmienené zvláštnostami dreva a výtoky živice.
    Drevo nie je homogénny materiál. Farebnost dreva je jednou z jeho
    hlavných estetických vlastností. V prípade požadovania homogénneho
    farebného odtiena je potrebné drevené okná povrchovo upravit krycími
    lakmi vo farebnom odtieni RAL.

    Takže táto výhrada výrobcu nie je zrejme nič ojedinelé. A máme okná a dvere od fakt renomovaného výrobcu
    emma01 Máš pravdu, lebo keď som pozerala reklamačné podmienky iných výrobcov drevených produktov, tiež tam mali zadefinované, že výtok živice je prirodzený jav, ktorý nepodlieha reklamácii. Takže už sa s tým len musím zmieriť, že je to vidno. Ako môj muž skonštatoval, časom sa to "okuká." :-)

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    VIeš, železo hrdzavie, voda sa odparuje, farby časom blednú .... a z prírodného dreva môže vytekať živica. Bohužiaľ chcela si taký materiál, tak musíš rátať s jeho prirodzenými vlastnosťami, že sa vyskytnú. Aspoň máš istotu, že je to skutočne drevo a nie nejaká drevotrieska.
    emma01 Prečo bohužiaľ? Drevené okná máme už desť rokov a som s nimi nadmieru spokojná - žiadna živica.
    Chobot Však nemusí, ale môže sa stať. Za to predajca okiien nemôže.

    Reklamácia eurodverí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.