Zavrieť

Porady

elektronické podávanie DPH a ID

Dobrý deň,
môžete mi poradiť, ako registrovať s.r.o, keď už mám ID heslo pre SZČO. Viem, že ID by mal DÚ naviazať, len sa chcem spýtať, či musím ísť cez stránku finančnej správy a registrovať s.r.o, ktorá bude tiež mať registračný formulár a potom vypísať dohodu. Na registračnom formulári bude meno konateľa, a tak isto aj na dohode? Dočítala som sa, že by tam mal byť meno konateľa. Na ktorý DÚ treba ísť, keď konateľ má trvalé bydlisko v Žiari nad Hronom a firma má sídlo v BA?
Vopred veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    https://www.financnasprava.sk/sk/ele...pristupu-k-aes

    1. dohoda je na sro - je tam par udajov, tie treba vyplnit podla predtlace
    2. DU podla sidla firmy - trvale bydlisko konatela sa neskuma
    3. ak chce mat aj konatel pristup (a vidiet co bolo odoslane) moze sa registrovat aj konatel
    4. ty potrebujes splnomocnenie od sro na elektronicku komunikaciu
    Naposledy upravil avalik : 02.04.14 at 14:57
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivana Halajová ďakujem toto som si prešla aj ja, aj prečítala, ale potrebovala by som konkrétnu odpovedˇ. Postup poznám, len neviem či uvádzam na registračný formulár konateľa a potom dohodu tak isto a hlavne kto bude správcom dane. Prosím Vás viete mi niekto pomôcť?
    avalik doplnila som odpoved
    Ivana Halajová Veľmi pekne ďakujem za radu a pomoc :-) Ešte posledná otázka, na registračný formulár /konateľ nepotrebuje mať prístup/, tak tam uvediem svoje údaje?/
    avalik "Registrácia používateľa je proces, pri ktorom sa fyzická osoba stáva používateľom elektronických služieb finančnej správy SR a je jej pridelený identifikátor používateľa. " - ak konatel nechce mat pristup tak seba druhykrat neregistrujes
    Ivana Halajová Dakujem pekne.
      zbaliť

    elektronické podávanie DPH a ID

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.