Zavrieť

Porady

porušenie čestného prehlásenia

Dobrý deň, chcem sa spýtať na porušenie čestného prehlásenia. Bývali priateľ mi je dlžný 1700 eur kedže ich nemal jeho priateľka podpísala čestné prehlásenie, že ich za neho zaplatí. Dátum splatnosti už vypršal a odvtedy sa s ňou neviem skontaktovať. Trvá to už pol roka. Mám podať trestné oznámenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Durov je offline (nepripojený) Durov

    Durov
    čestné prehlásenie je možné považovať za pristúpenie k dlhu formou ručenia - § 546 - takže ani nie trestné oznámenie, ale najprv výzva - s doručenkou - pôvodnému dlžníkovi, potom výzva jeho priateľke ako ručiteľovi a ak nebude reagovať, tak na na súd návrh na vydanie platobného rozkazu
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    8jarus8 na súde budem musieť dokladovať za čo mi je dlžný peniaze? Lebo vtedy sme žili v spoločnom byte kde som hradila úver a všetky náklady na byt a aj jeho liečbu kedže bol PN.S bytu ma vyhnal a nasťahoval si tam priateľku.Neplatili naklady na byt a kedže byt bol v realitke musel sa platit uver tak sme sa ustne dohodli že mi zaplatia nahradne ubytovanie a aj dodatočne vratia naklady ktore som financovala....preto chcem vediet ked podám návrh na súd či treba niečim dokladovať kedže bloky od liekov nemam ani bloky čo mi mali preplatit nahradne ubytovanie...
    Durov záleží od toho, ako je napísané čestné prehlásenie. Keď je z neho zrejmé, že uznali ten dlh, tak sa asi nič nebude musieť dokazovať.
    8jarus8 a tu výzvu s doručenkou musi vypísať pravnik? a ako dlho od datumu splatnosti si možem žiadat tie peniaze?je tam nejaka premlčacia doba? Velmi pekne dakujem za doterajšie odpovede...
    Durov Nemusí to písať právnik, ale keď už ide o takúto sumu, radšej by som obetoval nejaké peniaze a šiel za právnikom.
    Na základe informácií, ktoré si tu uviedla nie je možné presne povedať aký je stav. Právnik sa ti na to pozrie.
    Premlčanie je myslím 2 roky.
      zbaliť

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    http://old.culture.gov.sk/umenie/ttn...ve_okienko#C18

    Vyhlásenie nie je prehlásenie

    Slovesá vyhlásiť a prehlásiť, od ktorých sú odvodené aj podstatné mená vyhlásenie a prehlásenie, majú odlišnú obsahovú náplň, a preto ich nemožno navzájom zamieňať. Slovo vyhlásiť sa používa v presne vymedzených prípadoch (pozri Krátky slovník slovenského jazyka) a jeho základný význam je „úradne, verejne niečo oznámiť“. V tom istom význame sa používa aj odvodené slovo vyhlásenie.
    Iná situácia nastane vtedy, ak chceme napríklad vyjadriť, že niekto sa úradne odhlásil z miesta svojho pôvodného pobytu a prihlásil sa inde. V tomto prípade použijeme slovo prehlásiť. Na pomenovanie takéhoto úkonu nám poslúži slovesné podstatné meno prehlásenie.
    Správne píšeme a hovoríme: vyhlásenie adresované inštitúciám Európskej únie (nie prehlásenie adresované inštitúciám Európskej únie), čestné vyhlásenie (nie čestné prehlásenie), colné vyhlásenie (nie colné prehlásenie), vyhlásenie celoeurópskej federácie pre kultúrne dedičstvo (nie prehlásenie celoeurópskej federácie pre kultúrne dedičstvo).

    porušenie čestného prehlásenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.