Zavrieť

Porady

hrozne škaredo vyzerajúca "choroba na kmeni viniča"

Ahojte, po strihaní a rezaní viniča z neho "vyteká alebo skôr vyviera nejaká viacfarebná tekutina, vyzerá to fakt hrozne, ako keby to stále bublalo, zbadala som to už pred 2 týždňami, len som potom bola tak zabavená inými "prácami", že v záhrade som nebola, až teraz.........no normálne som a zľakla čo to môže byť. Stretli ste sa s niečim takým ?
taiko fotecka by nebola?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    kedy si strihala ten vinič? Ak len pred dvoma týždňami tak to už bolo neskoro a vinič začal "plakať" Termín rezu viniča trvá od opadania listov do začiatku jarného prebúdzania sa. Najvhodnejšie je robiť ho v decembri až v januári resp do konca februára.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    abcd.kates nie, nie strihalo sa to predtým asi mesiac a pol...to už presne neviem, a strihal to profesionál v tejto oblasti.
    willma Aj tak predpokladám, že ten vinič len plakal - prípadne sa popýtaj toho, čo Ti ten vinič strihal
    abcd.kates áno vyzerá to tak, odborník mi doporučil omyť ho jarovou vodovu, alebo octom. Tak som to aj urobila, a uvidíme, zase z neho trocha vyteká, no počkám ešte. P.S: nepodarilo sa mi sem pridať fotku :-(
      zbaliť

    hrozne škaredo vyzerajúca "choroba na kmeni viniča"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.