Zavrieť

Porady

co mam robit, ked platim

dobrý den.



ja mam tiež požicku v spolocnosti poohotovost. domov mi prisla predexekucna vyzva ale v tej advokatskej kancelarii o nej nic nevedia. ale pritom požicku riadne platim po 25 eur každy de, aby nenarstali uroky. a stale mi vyvolavaju so spolocnosti platit sa oplati,že bola posunuta moja požicka od pohotovosti k nim a pritom mi žiadny papier domov neprisiel.



platim aj nadalej spolocnosti opohotovost priamo do ruk obchodneho zastupcu a mam aj potvrdenia.

mam v tom pokracovat aj nadalej takto.



dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Oznám Platiť sa oplatí, že svoje finančné záväzky si riadne plníš a vieš to zdokladovať.
    Ďalej si nechal od Pohotovosť vystaviť priebeh splátok a upozorni ich, že i napriek splátkam bola ich pohľadávka podstúpená neoprávnene inej firme, čo považuješ sa istú formu vydierania.
    Za ďalšie - napíš do "tej advokátskej" kancelárie list, v ktorom ich upozorníš, že v ICH mene od teba vymáha neoprávnene peniaze, ktoré "udajne" dlžíš, pričom ty pravidelne si svoje záväzky plníš a vieš to písomne zdokladovať.
    Všetkých troch zároveň upozorni, že ak neprestanú s neoprávneným vymáhaním - podstúpiš to polícii.
    misoft Ešte doplním: všetko písomne a DOPORUČENE - pretože papier nepustí. Kópie listov u seba + podacie lístky archivovať!
    stupolik dakujem za radu, obchodný zástupca to plati pravidelne na ucet pohotovosti, za každým, ked donesiem dalsiu splatku, mi ukaže doklad o tom, že vložil moje peniaze na ucet. mam aj tie fotokopie. o priamom vklade na ucet.

    totalna birokracia, dalej budem platit tak ako mam a hotovo. žiadne vidieranie.........

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    podla mna problem moze byt v tom, ze platis splatky obchodnemu zastupcovi a nie na ucet firmy - odovzdava obchodny zastupca platby v termine?

    pozri sa do zmluvy ako tam mas uvedene splacanie
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka tieto pôžičky sa nesplácajú na účet firmy,ale priamo do ruky.Obchodný zástupca musí vždy vystaviť potvrdenie.....
    avalik kopretinka na stranke maju uvedeny sposob splatok http://www.pohotovost.sk/stranka/67-...kladene-otazky
    kopretinka aha,tak ja som robila obchoďáka pre provident,platili mi do ruky a ja som to do ruky dávala nadriadenému,všetko samozrejme len s potvrdenkou.......
    misoft Tiež pravda, ale pokiaľ "obchodný zástupca" je Pohotovosťou poverený k nejakej činnosť - ten by mal tie splátky odvádzať na účet spoločnosti. Plus pre @stupolik-a je to, že má o "splátkach" potvrdenia. A preto som aj písal:
    "Ďalej si nechal od Pohotovosť vystaviť priebeh splátok a upozorni ich, že i napriek splátkam bola ich pohľadávka podstúpená neoprávnene inej firme, čo považuješ sa istú formu vydierania." - to by ich malo naštartovať, aby začali zisťovať, kde je pes zakopaný.
    Ale po pravde: Pohotovosť je nebankovka - u nich nie je nič 100%-tné a kóšer....
    stupolik ja mam tiež pôžičku y pohotovosti, platím ju priamo do rúk mojho obchodného zástupcu a doklady o zaplatení posielam postou na adresu firmy platiť sa oplati. začali sa mi vyhrážať exekúciou formou smsiek. doklad žiadny o tom nemam. takže to dalej platím na účet pohotovosti. nenechajte sa vydierať nekalými vymáhačskými praktikami firmy platiť sa oplatí.
    misoft Takže ťa niekto poriadne ojebabráva! avalik sem hodila link http://www.pohotovost.sk/stranka/67-...kladene-otazky - a tam je presne napísané, ako sa spláca - ŽIADNY obchodný zástupca - na účet spoločnosti cez banku!

    !"Aká je forma splátok?
    Naše úvery sa splácajú formou mesačných splátok vkladovými lístkami Poštovej banky, prevodom, alebo vkladom na účet v rôznych bankových domoch."!

    A ešte ma napadlo! Over si v Pohotovosti, či ten "obchodný" zástupca pre nich pracuje. Ja mám taký dojem, že už dávno nie a tvoje "splátky" si jednoducho pchá do vlastného vrecka - preto odrazu sa ozvala Platiť sa oplatí - lebo si Pohotovosti NEPLATIL!
      zbaliť

    janama3 je offline (nepripojený) janama3

    Vylúčený člen janama3
    A listy netreba doporučene, ale osobne do podatelne lístok od doporučene nehovorí nič o obsahu obálky iba o obálkr
    tictac7 ...to potom môžu zrušiť poštu a všetky kuriérske služby - každý všade bude len osobne chodiť....
    janama3 Ja to robím tak (ak chcem mať istotu)
    Vy si robte ako chcete

    co mam robit, ked platim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.