Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie A 2013

Pozdravujem...musím spraviť dodatočné daň. priznanie (vyplním ho za zamestnanca kt. si potom podá), nakoľko sme nezohľadnili ako zamestnávateľ zamestnaneckú prémiu, na kt. mal nárok, robili sme mu RZ (mal preplatok, nakoľko poberá ešte príjem ako poslanec mest. zastup.)...ja mu doložím II časť RZ, tam je uvedený ten preplatok..do kt. riadku v priznaní to mám uviesť...resp. ide mi o to...aby mu vyšlo, že ma sa mu má vyplatiť iba tá prémia...ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    nárok na ZP je, ak:
    - nepoberal odmeny za výkon funkcie v štátnych orgánoch, v orgánoch územnej samosprávy a v orgánoch iných právnických osôb alebo spoločenstiev alebo odmeny za výkon funkcie = príjmy podľa § 5 ods. 1 písm. d) zákona,
    kampari To viem, to je v poriadku......ako vypísať daňové priznanie....aby vyšiel nárok iba na tu prémiu, lebo preplatok v roč. zúčtov. mu bol vyplatený..

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    veď ti to ewita napísala nemá nárok na ZP
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kampari Jaj, takže nemá nárok ?.. (pri ročnom zúčtovaní mi dal potvrdenie o zdaniteľných príjmoch ako poslanca obecného zastupiteľstva obecného úradu za 4 mesiace, kde je v údajoch potrebných na uplatnenie zamestnaneckej prémie podľa Par. 32 a zákona zaškrtnuté, že zamestnanec poberal príjmy uvedené v Par. 32a ods. 1 písm. a) bod 4 zákona )...)...ako mám z toho poriadny mišung...
    wirgi a prečítala si si ten paragraf, konkrétne bod 4? tam ti píše že nemá nárok na ZP ak má príjmy podľa § 5 ods. 1 písm. d) zákona
    kampari O.K. ....takže fakt nemá....ďakujem veľmi pekne za trpezlivosť a rady.....musím sa trocha lepšie orientovať v tých zákonoch....
      zbaliť

    Dodatočné daňové priznanie A 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.