Zavrieť

Porady

Vymena sklobetonu za plastove okno

Zdravim. Mam v dome na stene schodiska sklobetonove kocky. Chcel by som ich vymenit za plastove okno. Ide o plochu asi 3x1,7m s tym, ze su tam 3 pasy sklobetonu predelene zvisle 2 pasmi nejakej tehli (hrubka asi 20cm)
Dnes som tu mal chlapika co robi plastove okna na zameranie kvoli cenovej ponuke. Podla neho najlepsi sposob bude to komplet vyburat a nahradit celu plochu 3x1,7m troma plastovymi oknami.
Chcel by som radu, ci podla Vas nie je taky rozmer prehnany a ci tym vobec ziskam aspon nejaku tepelnu usporu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    obrovskú, hlavne s trojsklom a v porovnaní s tou tehlou a sklom.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nie je (pokiaľ z toho nechceš urobiť jedno okno o rozmeroch 3x1,7 m). Naši tiež mali na schodišti sklobetón o rozeroch cca. 3x0,5 m a nahradili to 2 oknami uloženými nad sebou.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak mas aj v zbytku domu nove okna, tak urcite nevahaj! Cez tie sklobetonove kocky ti presakuje vlhkost,aj chlad. Ked pozries na tie skary, urcite je tmel za dlhe roky popraskany, takze prepusta vlhkost z okolia.
    Ci sa rozhodnes pre dve, ci tri kusy okna, zalezi na tebe. Ale aspon jedno okno si daj urcite urobit otvaratelne,aspon na ventilacku.
    peeter22 Ano mam na zbytkudomu nove okna. Prave to fugovanie medzi skobetonom bolo to co ma najviac znepokojilo, je odtial dost citit ze taha chlad a raz za velkeho lejaka sa dokonca stalo ze ta voda tade dokonca presakovala dnu.
    Mal som len obavu, ci nie je to okno moc predimenzovane a minulo by to pozadovany efetk, ale ako citam tak ten sklobeton ma naozaj zle izolacne vlastnosti.

    Vymena sklobetonu za plastove okno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.