Zavrieť

Porady

Kovanie na plastové okno.

Zdravím Vás,mám tento problém,unás v meste mi firma xy,dala namiesto
požadovaného kovania MACO neaké kovanie Si 3g.Čo je to za kovanie?
Hodlám to reklamovať.No a namiesto 5 komorového systému mi dodali 4 kom.
Rám okna- stavebná šírka je 60 nie 70 mm,aj to chcem reklamovať.Ide o profil
aluplast.???Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    fachman
    Zdravím Vás,mám tento problém,unás v meste mi firma xy,dala namiesto
    požadovaného kovania MACO neaké kovanie Si 3g.Čo je to za kovanie?
    Hodlám to reklamovať.No a namiesto 5 komorového systému mi dodali 4 kom.
    Rám okna- stavebná šírka je 60 nie 70 mm,aj to chcem reklamovať.Ide o profil
    aluplast.???Ďakujem za radu.
    To Si 3g si našiel napísané na kovaní? Možno je to len typové číslo, nie značka. Pozri ešte raz poriadne to kovanie, značka Maco má také oválne logo, na krajoch useknuté a vnútri nápis MACO.

    A ako vieš, že je to 4 komorové a nie 5 komorové? Veď to by si musel profil rozrezať, aby si to zistil. A nie som si istý, ale zdá sa mi, že stavebná šírka a šírka profilu nie je to isté. Ale porovnaj si objednávku s dodacím listom a skús to odkonzultovať s dodávateľom. Možno bude stačiť krátke vysvetlenie, možno TI ukážu prierez profilu a bude to v poriadku podľa objednávky.

    Ak však poplietli objednávku, tak na Tvojom mieste by som žiadal nejakú zľavu z ceny. (Výmenu okien bude asi nelogické požadovať, s tým by som ani ako dodávateľ nesúhlasil).

    Skús si tu http://www.barkerokno.szm.sk/plastove%20okna.htm pozrieť tei profilyv priereze, či máš skutočne 4 komorový. Zvonku vyzerjú veľmi podobne, rozdiel je málo badateľný.


    Nedá mi napridať sem ten vtip o blondínke, ktorá chcela v mototechne vrchnák na auto číslo 710. Keď predavač bol v koncoch, lebo nevedel o čo ide, tak mu to išla ukázať na aute - zdvihla kapotu a bol to uzáver na hrdlo olejového otvoru, kde bol obrátený nápis OIL, čo si ona prečítala ako 710.

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    Dnes mi uznali a dali zľavu na obe okná,chyba sa stala unich,jeto 4 komorový
    systém,a to kovanie má punc Si,jedná sa o Sigénia kovanie,cez vyhľadávač som ho našiel.

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    Na www.oknotherm.cz sa píše o 3 D rolničkovom čape,Preto som včera písal o označení Si 3 g,nevedel som ešte očo ide.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    fachman
    Dnes mi uznali a dali zľavu na obe okná,chyba sa stala unich,jeto 4 komorový
    systém,a to kovanie má punc Si,jedná sa o Sigénia kovanie,cez vyhľadávač som ho našiel.
    Tak gratulujem k úspechu. Aspoň sme zase múdrejší.

    Kovanie na plastové okno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.