Zavrieť

Porady

Plastové okná na panelák.

Ahojte, rád by som sa dozvedel Váš názor na plastové okná. Bol som pevne rozhodnutý že nebudem dávať plastové okná, ale len dovtedy pokým mi to staré nevypadlo z pántov. Dal som si urobiť niekoľko cenových návrhov od rôznych firiem. Ale každá ponúka rôzne profily, a ja neviem ktoré sú naozaj tie pravé. Ponúkli mi Thyssen polymer, Aluplast, Roplasto 7001.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    StanislavaF je offline (nepripojený) StanislavaF

    StanislavaF
    Ak ti môžem odporučiť tak ja uprednostňujem profil salamander, aj 3 komorový je v dobrej kvalite, nemám s ním žiadny problém, aj na výzor pôsobí mohutnejšie ako iné profily,daj si pozor na nízke ceny, lebo to sú všetko profily dovážené z Poľska, dosť sa ich tu v poslednej dobe rozmohlo.
    Samozrejme, na pľské okná som už bol upozornený. Len neviem ako ich na pohľad rozoznať od tých "nepoľských". Veď navonok sú skoro rovnaké. A keď už tak ja uprednostňujem 5komôr.

    StanislavaF je offline (nepripojený) StanislavaF

    StanislavaF
    Nuž to je pre laika dosť ťažké, ale dobré by bolo keby si mal známeho, čo s tým robí, aby si mal istotu že nejde o poľský výrobok.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    hlavne sa treba opýtať, aký je to profil.. hlavne žiadaj nemecké... ja mám tiež salamander.. sú snehobiele... a na balkone mám rehau.. ale je to taká žltá biela....

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    Aj ja mám salamander 3 komorový asi jeden rok. Zatiaľ žiadne problémy, ale rozhodni sa aj podľa toho čo očakávaš od okien. Ak "len" zamedzenie úniku tepla, stačí podľa mňa 3 komorový. Ale ja by som si po prvých skúsenostiach dala 5 komorový, lebo som potrebovala riešiť aj obmedzenie hluku. Je to poznať, ale prijala by som ešte väčšie tlmenie hluku. A pozri si aj možnosť kúpy okien s automatickým regulovaním vetrania (podľa atmosferického tlaku vonku), aj keď sú drahšie. Nemám s tým osobnú skúsenosť, ale vraj to vylúči prievan v byte a netreba zabezpečiť vetranie ani keď nie si doma. Oplatí sa dobre rozmyslieť a poznať všetky možnosti.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    na obmedzenie hluku stačí dať protihlukové sklo.. nemusí byť viackomorový profil...
    Neviem čím to je ale tu v N.Z. o takýchto (Rehau,salamander) profiloch nie je ani počuť. A pri tom je tu najviac firiem na jedného obyvateľa. Keď si človek nemá z čoho vybrať je zle, ale keď je toho príliš veľa tak je aj tak.
    Elena Navrátilová
    Pri oknách si treba vyzistiť aj tzv. priepustnosť skiel. Keď je vysoká, môžeš mať problém s rosením. Okná stačia 3 viac komorové. Rám nemá ani tepelnoizolačné vlastnosti, ale sklo. Priepustnosť 1,1 ale teraz sú už v ponuke aj 1. Doporučovala by som Ti 1.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Nám teraz behom mesiaca majú montovať plastové okná na činžiak. Je to táto firma: http://www.fenestrask.sk/welcome2.htm
    Oni práve používajú profily zn. Rehau.
    Aj firma Slovaktual má vraj dobré meno, len je o niečo drahšia. Treba urobiť prieskum trhu, nech dajú ponuky a rozhodneš sa.
    Práve som volal do viacej firiem a velmi ma nepotešili. Že ešte dnes do obeda si môžem u nich objednať za staré ceny, ale už od pondelka za nové a to o 15% vyššie.:-( No toto?? čo to má znamenať?

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Kmačiatko
    Práve som volal do viacej firiem a velmi ma nepotešili. Že ešte dnes do obeda si môžem u nich objednať za staré ceny, ale už od pondelka za nové a to o 15% vyššie.:-( No toto?? čo to má znamenať?
    Tak potom to je predsa pravda, že sa ceny plastov zvyšujú od 1.9.2006

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    5 komorové okná majú zbytočne hrubé rámy. A na to treba dať pozor pri už aj tak dosť malých panelákových oknách. Rám potom zaberá veľkú časť priestoru na úkor skla a tým pádom aj prieniku svetla do bytu. A ani to nevyzerá veľmi dobre a v naších klimatických pomeroch 3-komorové okná stačia. Radšej vyber kvalitnejšie sklo.

    luna21 je offline (nepripojený) luna21

    Snažím sa poznať a pochopiť seba, aby som dokázala pochopiť ostatných a žiť tak, aby som život nepremárnila, ale prežila. ...viac luna21
    Slovaktual vyrába plastové okná a myslím, že len s 5-komorovým profilom, takže tu je záruka, že nie sú z Poľska a majú biele tesnenie. Niektoré firmy totiž vyrábajú s čiernym tesnením. A mnohí, čo ho majú, hovoria, že pri umývaní okien majú čierne handry.
    Rozhodni sa správne.
    Príjemný večer...

    neologik je offline (nepripojený) neologik

    neologik
    Doporucoval by som profil od firmy Trocal, Rehau, alebo Schuco. Predajcovia sa daju pohladat na slovenskych strankach.
    Ohladom profilu. Staci aj 3 komorovy system. Viac komor sice vylepsuje tepelnotechnicke vlastnosti ramu okna, ale ten je /ram/ nepomerne mensi, ako plocha zasklenia. Preto je lepsie sustredit sa na tepelnotechnicke vlastnosti sklenenej vyplne. Prinos viackomoroveho systemu z hladiska tepelnotechnickeho je urcite nizsi, ako zvysenie ceny. Pri profiloch je potrebne davat si pozor, ako su tepelne stale t.j. v lete sa roztiahnu a okno sa neda zavriet/otvorit. V zime nebude doliehat. Dolezity je aj nosny profil - zabezpecuje stabilitu ramu. Z hladiska akustiky sa da vylepsit ram vyplnenim nenosnej komory zvukovym izolantom /na sk som to videl napr. pri oknach internorm/. Lepsie akusticke vlastnosti okna sa daju docielit vlozenim tretieho tesnenie, alebo stavbou skla /nerovnake hrubky skla, aby nemali rovnaku rezonancnu frekvenciu/.
    Ako som uz spominal, hlavne je zasklenie.
    Dvojite, lepsie trojite zasklenie. Vypln vakuum >argon>krypton /treba ratat s tym, ze aj ked je zasklenie vzduchtesne uzavrete, po 3-5 rokoch plyn unikne/. Vlozena kovova tenka priehladna folia medzi tabule skla - odraza ziarenie - zlepsuje tepeplnoizolacne vlastnosti.
    Dolezite je aj osadenie skla do ramu - pocet nosnych a nenosnych podloziek + kvalita tesnenia osadzaneho do profilu.
    Probelmatika je dost zlozita, ale pokial si vyberiete z vyrobcov pouzivajucich uvedene profily, tak okna budu dobre.

    Prorok je offline (nepripojený) Prorok

    Prorok
    Ja robím s oknami ak sa chceš dozvedieť viac o rozdieloch medzi oknami a oknami z Poľska, daj vedieť, pokecáme. joannes76"zav"gmail.com

    fonzerelli je offline (nepripojený) fonzerelli

    fonzerelli
    ja by som odporucal 5 komorovy profil deceuninck zendow.Okna pekne vyzeraju, lahko sa cistia a ramy nezožltnu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.