Zavrieť

Porady

Kadernícke služby - povinnosť ERP

Ahojte. Klientka je kaderníčka, ktorá má vlastnú prevádzku. Pracuje tam ešte jedna kaderníčka na živnosť, ktorá faktúruje mojej klientke. To by nebolo nič zvláštne. Ale pri preberaní účtovníctva mojej klientky som si všimla, že úhradu faktúry od jej kolegyne urobila cez VPD a tá jej kolegyňa prijímala tržby len na PPD. Vôbec celý rok 2013 nemala ERP(ani účet v banke). Hneď po zistení som volala mojej klientke, nech ju oboznámi s tým, že mala povinnosť prijímať tržby cez ERP, alebo cez banku. No ona tvrdí, že jej účtovníčka jej povedala, že ak má príjem za rok do 2000 eur, tak nemusí mať povinnosť ERP. Pozerala som v zákone, ale nič také tam nevidím. Prehliadla som niečo? (Zrejme tá účtovníčka mala na mysli iný zákon, zákon o hotovostných platbách, či?) Viem, že kaderníčky sú v príllohe zákona a teda majú povinnosť používať ERP, resp. banku. Ďakujem za potvrdenie.
14 komentárov     zbaliť
Mila123 fakturuje jej za čo?
mondes No za kadernícke služby.
Mila123 kaderníčka kaderníčke? to už ako? nie je tam závislosť?
prečo si to vôbec takto fakturuju? nestretla som sa s tým.....
mondes No vyzerá to ako závislá práca, ale ja to teraz neriešim. Jednoducho moja klientka okrem kaderníckeho salónu ešte aj vyučuje, tak v jej neprítomnosti v jej prevádzke strihá jej kolegyňa a celú tržbu prijíma cez ERP mojej klientky. A na konci mesiaca tá jej kolegynka vyfakturuje mojej klientke napr. 300 eur za kadernícke služby. Teda tým, že má živnosť ako kaderníčka, nemôže prijímať hotovosť na PPD ale len cez ERP, alebo na BÚ. Však? len nechápem, čo myslela jej účtovníčka tým príjmom do 2000 eur (viď vyššie) Ďakujem.
Mila123 závislosť jak vyšitá.....
a koho je materiál?
o tých 2000 € som ani nečítala a ani nepočula
mondes Neviem koho je materiál, ale i myslím, že mojej klientky, keď aj prevádzka je jej. Teda môže prijímať hotovosť len na BU, ak nemá ERP, však?
A čo sa týka tých 2000 eur, tak asi tá účtovníčka myslela hotovostné platby do 5000 eur, nie?
Mila123 ťažko povedať čo tým myslela.....
spoj sa s ňou, a ak nie, tak to predsa nie je problém tvojej klientky.....
veronikasad Mondes, vieš si predstaviť, že by si ako zakazníčka mala isť uhradiť platbu do banky ? Nie každá zákazníčka má totiž v mobile internetbanking ,,,
Mila123 Veronika, Mondes myslela, že by si tie dve kaderníčky uhrádzali platby cez banku.......
veronikasad Aké faktúry? Už si o tom písala - závislá práca ako vyšitá, navyše bez ERP. Faktúrovať jej môže nanajvýš tak prenájom stoličky, tržby patria druhej kaderníčke s povinnosťou evidencie tržby cez ERP
Mila123 ja tiež som písala....
Mondes riešila fakturáciu medzi kaderníčkami......
veronikasad Prefakturácia tržieb neprichádza do úvahy.
Mila123 na takýto prenájom musí byť živnosť
kaderníčka by mala mať vybavenú nielen ERP, ale aj hygienu, prevádzku a určite vlastný materiál......
Mila123 tá prefakturácia sa konala.......
riešila iba prijatie peňazí v hotovosti, bez ERP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kadernícke služby - povinnosť ERP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.