Zavrieť

Porady

SZCO a dobrovolné pripoistenie ku PN

Chcem Vás poprosiť o radu, som SZCO a platím si minimálne odvody do SP a ZP 3 roky. Asi o mesiac som naplánovaná na operáciu, doba PN asi 3 mesiace. Chcela by som sa pripoistiť v SP ku Pn. Ako dlho musím platiť pred Pn a koľko asi? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pripoistiť sa môžeš v komerčných poisťovniach - podľa ich podmienok.

    Ak myslíš na dobrovoľné poistenie v SP - tam treba platiť balík poistenia a pre nárok na dávku je zákl podmienkou trvanie poistenia 270 dní za posledné dva roky.
    Ak platíš povinné poistenie ako szčo - tak máš nárok na dávku z tohto poistenie (min)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Potrebuješ 270 dní nem.poistenia, do ktorých sa započítava aj predch.ukončené poistenie. Ak takéto ukončené poistenie nemáš, nárok na nemocenské z dobrovolného poistenia ti vznikne až po 270 dňoch nem.poistenia.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mabena Ďakujem pekne za odpoveď, a to nemocenské nieje zahrnuté v tom keď si platím odvody?
    ewita888 je, ako szčo dostaneš nemocenské.. ale ty sa pýtaš na dobrovolné poistenie.. a tam platí to, čo písala veronikasad
    veronikasad Je zahrnuté, ale tvoja živnosť trvá, preto sa do 270 dní dobr.poistenia nezapočítava.
    mabena Takže ja musím platiť 270 dní dobrovoľné a až potom budem mať nárok na platenie Pn z dobrovoľného? Pýtam sa preto lebo som počula že keď si SZČO platí odvody tak mu stačí zaplatiť dobrovoľné hoci len týždeň, alebo mesiac a má nárok na platenie PN aj z dobrovoľného. Tak ja neviem Ďakujem
    veronikasad Čítaš, čo ti píšem ?
      zbaliť

    SZCO a dobrovolné pripoistenie ku PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.