Zavrieť

Porady

Základné imanie - pokladňa

splatené ZI bolo do pokladne 211 - vo výške 10 000 Eur , potom neboli žiadne príjmy iba výdaje - tým pádom sa mi ponižuje základné imanie? dobre tomu chápem hej? a to základné imanie nemá zostať v tej výške ako bolo vložené? za vysvetlenie ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    peniaze vložené ako ZI používaš na činnosť firmy

    PS:
    ponížiť -i dok.
    1. potupiť, pokoriť, pohaniť: nedať sa p. hrubosťami, urazili ma a p-li
    2. urobiť menej významným: bibl. kto sa povyšuje, bude p-ený;
    nedok. ponižovať
    // ponížiť sa pokoriť sa: viac sa nep-m (pred nikým);
    nedok. ponižovať sa

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    - základné imanie, či už bolo splatené vložením hotovosti do pokladne alebo vložením na BÚ sa úbytkom peňažných prostriedkov v hotovosti alebo na BÚ neznižuje. Máme podvojné účtovníctvo - takže pri upísanom vlastnom imaní si mala ZI na strane pasív - zvýšenie + pohľadávku voči spoločníkom na strane aktív zvýšenie. Po jeho úhrade sa ti zmizla pohľadávka a máš peniaze v hotovosti. Vplyv na súvahu - žiadny - máš úbytok aj prírastok na strane aktív v rovnakej výške. V PÚ vždy účtuješ buď prírastok a úbytok na strane pasív, prírastok a úbytok na strane aktív, prírastok na strane pasív a úbytok na strane aktív, prírastok na strane aktív a úbytok na strane pasív, prírastok na strane aktív a prírastok na výnosových účtoch, prírastok na strane pasív a prírastok na nákladových účtoch. To sú ale predsa základy, ktoré by Ti mali byť zrejmé.....
    - podotázka - dúfam, že to splatenie ZI v hotovosti sa neudialo po 1.1.2013 a ak áno, tak žiadny zo spoločníkov nemá svoj podiel vyšší ako 5000 eur.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 dakujem pekne ale mne ide vlastne o to - že tie peniaze tých 10 000 Eur dokopy - ZI - z toho sa vlastne hradili už nejaké veci - náklady, otázka je či si to mám nejak podchytiť v pokladni nejakou tou analytikou že to su napr. peniaze - ZI , a iné - tržby atd..aby som sa v tom vedela orientovať.
    skovco Hm, asi s uctovnictvom len zacinas, zainvestuj do dobrych knich a nejakych kurzov inak bude majitel firmy nestastny ked pride kontrola. Co sa tyka tych penazi je uplne jedno ako prisli netreba vytvarat analytiky - pri hotovosti ti staci mat analytiky podla mien(EUR, USD, CZK...)
    nic viac - ak by si sledovala kazdu prijatu hotovost, tak mas o chvilu stovky analytik. Hlavne sa ubezpec ze na ucte 411 mas tych 10 000 EUR- s tym uz nehyb. A dolezita vec na ktoru ta upozornil TICTAC, platba v hotovosti je vyssia ako 5 000 EUR je zakazana od 1.1.2013.
    timejka200 nie tych 5000 bolo vložených - 1000 Eur konateľ - 4000 spoločník takže všetko je v rámci normy na 411 mám tých 10 000 Eur - ale v pokladni už taký zostatok nie je ...to je problém?
    kompozit Nie je to problém. Musí platiť aktíva = pasíva, skontroluj si to. A urob tak, ako Ti písal Skovco.
    timejka200 aktíva - pasíva sedia
      zbaliť

    Základné imanie - pokladňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.