Zavrieť

Porady

cena bez DPH

Ako vytvoriť cenu tovaru kúpeného bez DPH od výrobcu neplatcu DPH,keď ho chcem v obchode predať a tiež som neplatca DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak si ho kúpila bez DPH od výrobcu-neplatcu, tak k tej cene, za ktorú si ho kúpila, pripočítaš svoju maržu a predáš ho ďalej bez DPH.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Feris23 do prdele...ked kupim tovar od neplatcu dph kupim ho bez dph?????????????????????????????? lebo kazdy mi tu tvrdi ze nikto mi nepreda tovar bez dph.......ze ja ho zaplatim ale nezaujma ma to.....ako to teda v skutocnosti je?
    mondes Je to tak, že ak ten neplatca, od ktorého kúpiš tovar, kúpil tovar od platcu DPH za 120 eur (100+20), tak nahodí si svoju maržu napr. 20 eur a tebe predá za 140 eur, len nerozpíše sumu na základ a DPH. Takže sa neboj, tá dp-hačka je tam niekde ukrytá. :-)
    Feris23 a ked kupim priamo od vyrobcu neplatitela ktory mal aj material od neplatitela?proste uz asi rozumiem uz ma len zaujma ci to u neplatica kupim lacnejsie ako u platica s DPH
    mondes Ak si ty neplatca DPH, tak:
    1. Ak nakupuješ od neplatcu, tak nakupuješ bez DPH
    2. Ak nakupuješ od platcu, on musí faktúrovať s DPH, napr.100 + 20 Eur, ty zaplatíš 120 eur.
    kn-alka ani od neplatcu nenakupuje bez DPH, nakupuje s DPH, len na doklade tá DPH nie je rozpísaná..... ani od výrobcu nenakúpiš bez DPH, nakoľko on tiež má dodávky plynu,elektriky s DPH, tak to musí zakalkulovať do ceny vlastných výrobkov, len ti to na papieri - bločku nerozpíše, len uvádza spolu sumu...... len pri službách môžeš od neplatcu "nakúpiť" lacnejšie... napr. účtovné služby od neplatcu budú 100 € za úkon, platca musí navýšiť cenu o DPH, takže ti ponúkne službu za 120 €
    Feris23 no a ako si to skomplikovala stacilo povedat ze dph su jeho naklady.to koli plynu som bol stoho mimo?????mna ohne
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nemožná Preto,lebo si to potrebujem overiť z každej strany,jedna pani ma totiž stále presviedča,že všade musí byť vyčíslené (aj na bločku DPH),tak sorry, dík za Vašu snahu :-)
    srska pani je znalec - striktne sa drží § 69/5 222/2004
    kn-alka ak nie si platcaDPH, neuvádzaš na bločku ani faktúre DPH....môžeš uviesť poznámku: NIE SOM PLATCA ........ a tá pani nech si najprv preštuduje zákony a potom nech pindá !!!
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.