Zavrieť

Porady

český hotelový účet - zaúčtovanie

Ako zaúčtovať český hotelový účet? Nie je to faktúra, je tam napísané len Hotelový účet - daňový doklad. Je to účet za ubytovanie s 15% DPH v sume 4000,- CZK a za stravu s 21% DPH v sume 400,-CZK. Nikdy som nemal v rukách český doklad. Sme platcovia DPH. Platba bola v hotovosti. V hoteli si premenil Eurá na CZK.
Ako zaúčtovať bloček?
Aká bude predkontácia?
Zaúčtovať sumu s DPH alebo bez DPH?
Čo s DPH ?
Prosím pomóóóc.
Naposledy upravil psps : 08.04.14 at 10:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    Je dôležité, či ten účet je na meno konateľa alebo na meno firmy. Ak na konateľa, tak 512, ak na firmu, je to zložitejšie. Malo by sa to účtovať na 518 a česká DPH na samostatnej analytike daňová, ak prekročí limit na vrátenie DPH z ČR, tak preúčtovať na nedaňovú a žiadať o vrátenie ČR. Práve to riešim, mám mix, plus platbu firemnou kartou.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zrejme ide o účet za hotel počas PC zamestnanca. Potom tento cesťák celkom zaúčtujete na 512.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    psps Nie je zamestnanec, je konateľ
    Tweety Na účely PC (http://www.porada.sk/pc#__AUTOKW) je zamestnancom. Takže cesťák tak, ako zamestnancom.
    psps nejak nerozumiem, aký je to link?
    psps vlastne nie je konateľ, nie je zamestnanec, je SZČO, robí si PÚ a registrovaný pre DPH
    Tweety AKý link, tiež tomu nerozumiem, prečo to tak píše, zrejme je tu niekde na porade chyba.
    psps Takže ak tomu dobre rozumiem: Vystavím mu cesťák.?Zaúčtujem ako 512/211 ?. V celkovej sume, teda aj s českými DPH ? A viac sa DPHáčkou nezaoberám? Českú DPh nemám uplatňovať? Na konci je táto DPH NOZD ?
    Tweety Pri PC (http://www.porada.sk/pc#__AUTOKW) nie je nárok na odpočet dph. Účtuješ teda celú sumu do nákladov.
    psps A ešte jedna vec ma trápi, trošku mimo tejto témy. Premenil si eurá na české koruny priamo v hoteli, takže kurz môžem asi použiť tento. Ale premenili mu viac ako bolo treba a vydali mu české koruny, ale minul ich na súkromné veci. Ako by si to urobila? Nechcem tento výdavok v českých korunách evidovať, lebo by som musel otvoriť novú pokladňu v účte. Môžem to len tak prepočítať týmto kurzom a výdavok neevidovať?
    Zdenka159 Zdravím, mám rovnaký prípad....zamestnanec bol na SC a hotel mu vystavili len tzv."stvrzenku" na firmu kde je uvedená aj DPH (len v %).....keďže išlo o SC tak som to celé dala na účet 512 (ako píše Tweete)
      zbaliť

    český hotelový účet - zaúčtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.