Zavrieť

Porady

výpočet cest.náhrad

poradí mi niekto, ako sa má správne počítať náhrada za zahr.služ.cestu, keď mi zamesnanec hodil na stôl papier, len že:
4.3.06 prechod slov.hraníc o 13.00 hod.
od 5.3.06-8.3.06 Čechy, Nemecko,Dánsko
a 9.3.06 prechod slov.hraníc o 12.30 hod.
Išlo o cestu SR-Dánsko, a keď som mu povedal, že treba rozpísať čas zdržania sa v ČR, Nemecku, Dánsku a späť sa rozreval, že nie je úradník, vraj peniaze chce, ale nechcem mu vyplatiť, dokiaľ nerozpíše cest.príkaz presne.

Urobila som niekde chybu? Prosím aj o radu, ako presne to počítať, ešte som sa s tým nestretla.
Ďakujem za Vaše reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Teraz si chcem len odobriť svoj postup, po prečítaní Zákona o ces. náhradách si myslím, že hodiny, ktoré strávil zamestnanec v zahraníčí sa preplatia náhradou sadzby za tú krajinu, v ktorej strávil najviac času....
    áno, milí poraďáci???

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    JDM
    Teraz si chcem len odobriť svoj postup, po prečítaní Zákona o ces. náhradách si myslím, že hodiny, ktoré strávil zamestnanec v zahraníčí sa preplatia náhradou sadzby za tú krajinu, v ktorej strávil najviac času....
    áno, milí poraďáci???
    Áno .....

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    V prípade ze sa prechádza cez viacero štátov, treba pozrieť v ktorom štáte kolko času strávil. Ak je doba času v jednotlivých štátoch rovnaká, patrí náhrada vo výške najvýhodnejšej sadzby z krajín ktoré prešiel, ak je rozdielna, patrí náhrada podľa krajiny v ktorej bol najdlhšie.

    jalka je offline (nepripojený) jalka

    jalka
    Koľko je cestovné pre živnostníka na km, pokiaľ svoje auto používa na podnikateľské účely.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Ak myslíte náhradu za používanie cestných motorových vozidiel tak 6,20 Sk a k tomu spotreba benzínu podľa TP

    MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

    MirkaV
    Myslíte, že ak je sídlo firmy v Bratislave a zamestnanec ide k zákazníkovi v Bratislave - musí si vypisovať cestovný príkaz?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    MirkaV
    Myslíte, že ak je sídlo firmy v Bratislave a zamestnanec ide k zákazníkovi v Bratislave - musí si vypisovať cestovný príkaz?
    Záleží od toho, či sa ide o služobnú cestu alebo nie. To treba posúdiť z charakteru práce a podľa definovaného miesta výkonu práce v pracovnej zmluve.

    Ak v PZ má uvedené mieto výkonu práce konkrétnu adresu, tak všetok výkon práce mimo tejto adresy bude služobná cesta so všetkým, čo k tomu parí a treba teda vypísať cesťák.

    Ak má mieto výkonu práce uvedené "Bratislava" (napr. obchodný zástupca firmy pre Bratislavu), tak jeho pracoviskom bude celé územie mesta BA a pokiaľ nepôjde do iného mesta, tak to nie je služobná cesta a cesťák sa nevypĺňa.

    Ešte nejaké otázky?

    výpočet cest.náhrad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.