Zavrieť

Porady

Povinnosti zamestnávateľa voči inštitúciám pri dvoch trvalých pobytov v SR a Rakúsku?

Zamestnanec, štátny občan SR má dva trvalé pobyty od r. 2014:
v Rakúsku uvádza hlavný trvalý pobyt a zároveň má aj v SR trvalý pobyt. Aké povinnosti vyplývajú zamestnávateľovi voči inštitúciám? Menovaný si bude musieť robiť daňové priznanie, ak nebude mať iný príjem alebo mu môžeme vykonať ročné zúčtovanie???
Mila123 rezidencia je vyriešená?
Jarka57 zatial neviem, nakolko mi bolo zaslane len info o zmene trvalého pobytu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    denis_m6 je offline (nepripojený) denis_m6

    denis_m6
    hlavne by som nepriznaval na slovensku, ze mas trvaly pobyt v AT, lebo oficialne mozes mat len 1 trvaly pobyt v ramci vsetkych krajin EU. Postupoval by som tak, ze na slovensku by som priznal 0, s tym ze si dlhodobo v zahranici a riadne danove by som podal v AT.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jarka57 nejedna sa o mna, ale o môjho nadriadeného, nateraz hlavne potrebujem vediet ci zamestnavatel ma nejake ohlasovacie povinnosti voci instituciam... danove poriesime az v roku 2015
    denis_m6 § 3
    (1) Trvalý pobyt je pobyt v mieste stáleho bydliska
    občana. Občan môže mať v tom istom čase iba jeden
    trvalý pobyt a na jednom mieste.

    § 6
    Občan, ktorý sa pripravuje na vycestovanie do zahraničia
    s cieľom trvalo žiť v zahraničí, je povinný pred
    vycestovaním ohlásiť skončenie trvalého pobytu ohlasovni,
    ktorá vedie údaje o jeho trvalom pobyte; v ohlásení
    uvedie štát a miesto pobytu, kam hodlá vycestovať,
    a deň začiatku pobytu v zahraničí, ktorý je
    zároveň dňom skončenia trvalého pobytu.

    neviem ci to je aktualne znenie, ale v kazdom pripade ked ma trvaly pobyt v AT, slovensky si je povinny odhlasit.

    cize nie ohlasovacie povinnosti, ale ODhlasovacie
    Jarka57 troska som sa aj zasmiala nad odpovedou, ale ci sa dotycny odhlasi, tak to uz neovplyvnim, mna len zaujimalao z tit. zamestnavatela ci nema menovaného niekde nahlasit napr. UPSVaR... :-)
    denis_m6 no to uz by bol kapital.. robit v rakusku a prihlasit sa na SK na urad prace... co ja viem, tak ked robis v zahranici (legalne) tak si prihlaseny na poistenie, dochodok atd atd atd, cize toto vsetko treba na slovensku odhlasit s tym, ze dotycny je dlhodobo v zahranici, kde si vsetky odvody plati.
      zbaliť

    Povinnosti zamestnávateľa voči inštitúciám pri dvoch trvalých pobytov v SR a Rakúsku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.