Zavrieť

Porady

Definícia pojmu "ekvivalenty peňažných prostriedkov"

Dobrý deň,

prosím Vás vie mi niekto definovať "ekvivalenty peňažných prostriedkov"? Viem, že ekvivalenty peňažných hotovostí sú napr. ceniny a pod., peňažné ekvivalenty sú krátkodobý finančný majetok, ktorý je zameniteľný za vopred známu sumu peňažných prostriedkov, pri ktorom nie je riziko....
Definíciu na ekvivalenty peňažných prostriedkov som nenašiel, ale v Zákone o účtovníctve sa používa tento pojem, napr. pri definovaní výdavkov.

Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    peňažné ekvivalenty sú vysoko likvidné aktíva, ktoré sú ľahko prevoditeľné na hotovosť a obsahujú minimálne riziko, že sa ich cena zmení v dobe ich splatnosti kvôli pohybom v úrokových sadzbách, napr. krátkodobe cenné papiere, depozitné certifikáty, vkladové listy, terminované vklady, šeky, peňažné a poštové poukážky, ....
    deco016 toto som čítal aj ja, to je definícia na peňažné ekvivalenty, ale ja by som potreboval definíciu na ekvivalenty peňažných prostriedkov, alebo peňažné ekvivalenty a ekvivalenty peňažných prostriedkov sú tie isté pojmy.

    skovco je offline (nepripojený) skovco

    skovco
    Ekvivalentmi peňažných prostriedkov sa rozumie krátkodobý finančný majetok zameniteľný za vopred známu sumu peňažných prostriedkov, pri ktorom nie je riziko výraznej zmeny jeho hodnoty v najbližších troch mesiacoch odo dňa, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka, napríklad termínované vklady na bankových účtoch, ktoré sú uložené najviac na trojmesačnú výpovednú lehotu, likvidné cenné papiere určené na obchodovanie, prioritné akcie obstarané účtovnou jednotkou, ktoré sú splatné do troch mesiacov odo dňa, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka.

    http://www.dashofer.sk/?sekcia=3&uro...ah=2&cid=54975

    Definícia pojmu "ekvivalenty peňažných prostriedkov"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.