Zavrieť

Porady

Excel makro import dat z ineho excelu do centralneho

Ahojte chcel by som vas poprosit o radu
Mam jeden centralny excel ktory obsahuje dva harky
jeden harok su udaje maju nejaku formu a na vrchu je nejaka hlavicka tento harok by som potreboval naplnat z inych excelov teda z inych suborov
druhy harok obsahuje zoznam nazvov vsetkych moznych suborov na import vsetky maju rovnaku strukturu len su napr z inych oddeleni (bohuzial je tam len prvych 7 znakov z nazvu daneho suboru avsak neexistuje moznost ze by sa dva zacinali na rovnako)
potreboval by som makro ktore:
1.)Z druheho harku nacita najprv prvy riadok treti stlpec (C1) kde je informacia o nazve suboru (je tam len prvych 7 znakov z nazvu suboru bohuzial nemozem tam dat cely nazov)
2.) pozrie sa ci vzdrojovom adresari existuje nejaky subor s danym nazvom ak nie vezme druhy riadok treti stlpec (C2) a podmienku opakuje
3.) v tomto kroku momentalne trosku stojim nacita subor "NAZOV".xls a zacne importovat jednotlive riadky do prveho harku na prvy volny riadok (prvy prazdny riadok v harku1) bohuzial aj tu je specialita pretoze by som potreboval aby udaj napr zo stlpca A zapisal do stlpca D atd.
4.) ked skonci import z daneho suboru .xls tento subor nakopiruje do archivu s tym ze na koniec nazvu prida datum rrrrmmdd a vymaze originalny subor tento bod uz mam hotovy

Ak tu je nejaky odbornik na makra bol by som vdacny za kazdu pomoc.

Takze mi chyba uz len z daneho otvoreneho suboru nakopirovat data napr od riadku 4 az po posledny vyplneny do prveho harku do prveho volneho riadku

Za kazdu odpoved Dakujem
Naposledy upravil berner3 : 18.04.14 at 13:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    xxn je offline (nepripojený) xxn

    xxn
    Skús sem hodiť excel zošit a to ako s čiastkovými súbormi, tak aj s popisom krokov a vzorom výsledného súboru ... možno to pomôže viac ako tento, pomerne zložitý, opis.

    elninoslov je teraz online elninoslov

    elninoslov
    Zatiaľ nevidím problém, prečo by nešlo čokoľvek z toho naprogramovať. Problém je v obave o zbytočnosť práce. Lebo Váš textový popis nehovorí nič o tom, koľko dát, z akých oblastí, a akým spôsobom chcete importovať. Čo si pod slovom "Importovať" predstavujete ? Stačí vám pre pár hodnôt nastaviť do výsledku iba odkazy na dané bunky z iných zošitov ako vzorce ? Alebo je potrebné zošity otvárať, a zisťovať množstvo a validitu dát ? Alebo treba použiť ExecuteExcel4Makro, alebo niečo iné ? Ten proces sa potom bude značne líšiť. Preto je potrebné vždy priložiť prílohu toho čo máte + toho čo chcete z toho mať (kľudne manuálne vytvorené). Citlivé údaje proste iba zmente za iné, pričom nemente pozície ani formát dát.

    Excel makro import dat z ineho excelu do centralneho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.